Rubriky:

Tipsport extraliga

Kauza Rolinek: Z videa je mi smutno, píše šéf Pardubic a šokoval zveřejněním soukromé konverzace

10. října 2019 16:12 - Praha

Jsou vytočení doběla a skřípou zuby. Fanoušci hokejových Pardubic se jen těžce smiřují s faktem, že kapitán a srdcař Dynama Tomáš Rolinek se po posledních událostech rozhodl na vlastní žádost v klubu skončit. Vinu za to dávají především generálnímu řediteli a předsedovi představenstva klubu Martinu Sýkorovi. Ten se ve čtvrtek na svém Twitteru o odchodu mistra světa z roku 2010 vyjádřil a mnohé šokoval. Zveřejnil totiž i printscreen ze soukromé konverzace s Rolinkem.

 

Josef Vostárek, ČTK

Rozhodl se prolomit mlčení a ve středu přes facebookový profil své manželky Tomáš Rolinek poodhalil důvody, proč se rozhodl v klubu svého srdce, se kterým před čtrnácti lety získal mistrovský titul a má s ním i dvě stříbra, skončit.

Naštvalo jej, že když byl po druhém kole vyřazen ze sestavy, prakticky nikdo s ním nekomunikoval a důvody mu nevysvětlil. Na schůzce s Martinem Sýkorou a tehdejším koučem Dynama Ladislavem Lubinou, kterou čtyři dny od svého vyřazení ze sestavy inicioval, se Rolinek doslechl mimo jiné toto:

Šok v Pardubicích, ikona končí! Byl jsem jak pátý kolo u vozu! Prý jsem chtěl odstřelit trenéra, čílí se

„Od trenéra (Lubiny) jsem se dozvěděl, že zbrojím proti němu, že schválně prohráváme, že chci odstřelit trenéra. S tím jsem hrubě nesouhlasil a odmítl jsem pod trenérem hrát," uvedl Rolinek, jenž věřil, že se situace obrátí k lepšímu po odvolání Lubiny. Jenže nezlepšila, i pod novým koučem Bělohlavem v neděli s Kladnem nehrál.

https://www.facebook.com/darina.rolinkova/videos/10215664481313576/

Proto se kapitán mistrů světa z roku 2010 rozhodl, že za současného stavu bude nejlepší z Pardubic odejít. A zloba příznivců Dynama okamžitě začala směřovat k vedení v klubu v čele s jeho generálním ředitelem Sýkorou. Jak jste se mohli k pardubické legendě a klukovi, který by za klub položil snad i život, takhle zachovat? dala by shrnout většina reakcí fanoušků Dynama.

Ve čtvrtek odpoledne pak Sýkora na sociální síti předložil své stanovisko. „Udělal jsem maximum v komunikaci mezi trenérem a hráčem, i když jsem to mohl hodit na SM (sportovního manažera Jaroslava Kverku - pozn. aut.). Osobních setkání s Tomášem Rolinkem bylo více. Nikdo ho nevyhodil, ani nechtěl. O jeho místě v sestavě rozhoduje trenér, ne GM (generální manažer). Z jeho videa je mi smutno, protože právě já byl mediátorem celé situace," je přesvědčený Sýkora.

Že jsme odstavili kapitána? Nesmysl! Pardubický šéf vysvětluje, proč pro Rolinka není místo

Když si ale Sýkora v jedné reakci na svůj tweet přečetl, že spíše než mediátorem byl lhářem, neboť ještě před pár týdny popíral, že za Rolinkovým odstavením byl jeho špatný vztah s trenérem, uchýlil se k naprosto neuvěřitelnému kroku.

Zveřejnil totiž soukromou komunikaci s Rolinkem, kterou s ním vedl ve středu poté, co hráč vysvětlil své důvody k opuštění Dynama.

Tomáš Rolinek

Josef Vostárek, ČTK

„Já tě nenatřel, to už vytahuješ slova z vět. Že se mnou nikdo nekomunikoval? Ano, já myslel trenéry, možná to vyznělo špatně na tebe, ale já na tebe nechtěl mířit... Mluvili jsme spolu v masérně, vím to, ale bylo to myšleno na trenéry, ne na tebe... Já se ve finále na tebe nezlobím, já s tebou jednal fér," napsal Rolinek pardubickému generálnímu řediteli.

„Ale lidi to tak berou a už šíří nenávist... A přitom já jsem se snažil, aby to fungovalo," je na printscreenu vidět Sýkorova odpověď dnes už bývalému pardubickému kapitánovi.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..