Tipsport extraliga

Zlínský Köhler pyká za drsný zákrok. Disciplinárka ho suspendovala na dva zápasy

12. října 2019 17:51 - Praha

Trestu neunikl. Zlínský hokejový útočník Bedřich Köhler byl suspendován disciplinární komisí extraligy na dva zápasy za faul na třineckého beka Milana Douderu v pátečním utkání 9. kola. Köhler byl ve 43. minutě vyloučen za zákrok do oblasti hlavy nebo krku na pět minut a do konce utkání.

Slavomír Kubeš, ČTK

"Vedl svůj zákrok na protihráče, který byl ve zranitelném postavení, neboť byl současně napadán i hráčem Romanem Szturcem. Před zákrokem zvýšil s cílem dosažení jeho vyšší intenzity rychlost a rukou, zřetelně oddělenou od těla, při něm zasáhl protihráče do oblasti hlavy. Protihráč v důsledku střetu utkání nedokončil," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě.

Köhler zasáhl Douderu v rohu za třineckou brankou a při jeho trestu zvýšil ve 45. minutě Patrik Hrehorčák na 4:2 pro Oceláře. Třinec nakonec vyhrál 5:2 a Zlín si připsal osmou porážku v desátém utkání v této sezoně.

Čtyřiatřicetiletý Köhler, který je se sedmi body za čtyři branky a tři asistence nejproduktivnějším hráčem Beranů v nové sezoně, vynechá nedělní duel ve Zlíně a nenastoupí ani o týden později v Hradci Králové. Do hry se může vrátit v pátek 25. října doma proti Mladé Boleslavi