Živě

Hokejisté Plzně chtějí po letech do play-off

10. září 2007 16:23 - PLZEŇ

Už tři sezóny atakují hokejisté Plzně neúspěšně pozice zaručující postup do extraligového play-off. Ze základní části se jim nepodařilo postoupit ani v minulém ročníku, kdy ve hře o titul zůstalo po první části sezóny deset celků místo dřívějších osmi. Letos však chtějí Západočeši dosavadní neúspěchy smazat a zajistit si postup do rozhodující fáze sezóny.

"Nic jiného si ani nemůžeme přát. Samozřejmě, že jsme pod tlakem, aby se postup do play off podařil," řekl generální manažer Lasselsbergeru Luboš Koželuh na dnešní tiskové konferenci v Plzni. I kvůli nevydařeným předešlým ročníkům už ale nikdo z klubu nemluví o postupu do semifinále či boji o titul. "Víme, že sezóna má dvě části - základní a play-off. My se nyní musíme soustředit na první krok a postoupit. Pak se může stát cokoliv. Můžeme uspět, nebo to může být hodně krátká zkušenost," podotkl Koželuh.

Vrátit Plzeň zpět mezi elitní domácí celky by měl solidně posílený kádr. Modro-bílý dres budou nově oblékat brankář Jarina, obránci Nikolov, Jasečko, Dresler, útočníci Dvořák a hlavně největší posila Vlasák. "Už v přípravě jsme ale dělali vše proto, abychom z něj sejmuli ten tlak. Plzeň není tým jednoho hráče. Nesmíme čekat, že přijde a bude vše rozhodovat sám. Svou zodpovědnost má každá pětka," řekl trenér Jiří Kučera, který u mužstva zůstal, i když v loňském roce obsadili Západočeši předposlední místo v tabulce.

Kučera si dnes pochvaloval hlavně to, že zůstalo pohromadě jádro týmu. "Nestalo se to co v minulosti. Že se každé dva roky obměnilo sedm osm hráčů," podotkl bývalý úspěšný útočník, který má ve své sbírce i titul mistra světa. Optimismus před začátkem soutěže mu dodaly i výsledky z přípravy. Jeho svěřenci z dvanácti zápasů osm vyhráli a čtyřikrát prohráli. Stoprocentní byli v domácím prostředí.

"Tyto výsledky nepřeceňujeme, ale na druhou stranu jsme si vědomi, že nelze vše v přípravě prohrát a pak říci, že v sezoně to půjde. Získali jsme sebevědomí, což je důležité," řekl jedenačtyřicetiletý kouč, podle kterého se jeho svěřenci poučí i z výsledkově nevydařeného turnaje v Dánsku. "Dokázali jsme tam zareagovat na úzkostlivý metr rozhodčích, což nám v minulé sezóně dělalo problém. Věřím, že letos tolik vylučovaní nebudeme," přál si Kučera.

Plzeňský klub by v nadcházející sezóně měl operovat s rozpočtem přes 90 miliónů korun, do kterého jsou však započítány i náklady na mládež a provoz stadionu. Na chod extraligového týmu by mělo být vyčleněno asi 50 miliónů korun.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..