V hokejové extralize by se mělo střídat 12 hlavních rozhodčích

11. září 2007 15:51 - PRAHA

Až dvanáct českých hlavních rozhodčích, mezi kterými jsou dva profesionální, by mělo pískat v nadcházejícím ročníku hokejové extraligy. Komise rozhodčích rozdělila sudí stejně jako v minulosti do několika skupin. Nejvytěžovanější by měla být dvojice profesionálů Milan Minář, Vladimír Šindler.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

V loňské sezóně byli profesionálové tři, ale Martin Smeták tuto skupinu opustil. V extralize však bude působit dál. "Skutečnost, že máme jen dva profesionální sudí a ne tři, ale není krokem zpět.

Pět rozhodčích je zařazeno ve skupině junior profi, ve které jsou sice vytvořeny slabší finanční podmínky, ale počet zápasů, které odřídí, je srovnatelný. Právě z této skupiny bychom si chtěli vychovávat nové mladé rozhodčí," řekl předseda komise rozhodčích Pavel Halas na úterní tiskové konferenci v Praze.

Z tohoto programu například letos povýšil jeden z extraligových nováčků Martin Fraňo. Premiéra v nejvyšší soutěži čeká i čárové Jaromíra Bryšku, Milana Kise, Miroslava Lhotského a Jiřího Svobodu.

Mezi čárovými došlo k většímu počtu změn, komise rozhodčích se totiž rozhodla rozdělit hned čtyři doposud stabilní dvojice. "Vychází to z toho, že v uplynulé sezóně někteří neodváděli to, co by měli, a nebyli jsme s jejich výkony spokojeni," připustil Halas.

V Česku se stejně jako v minulých sezónách ve dvaceti vybraných zápasech představí rozhodčí z dalších evropských zemí. Do výměnného programu Mezinárodní hokejové federace jsou zařazeni i Minář a Radek Husička.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..