Rubriky:

Tipsport extraliga

Sýkora skončil v čele hokejových Pardubic, nahradil jej Čonka

15. ledna 2020 09:10 - Praha

Martin Sýkora už není šéfem extraligových Pardubic. Dozorčí rada hokejového Dynama jej odvolala z funkcí předsedy představenstva společnosti a generálního ředitele klubu. Podle klubového webu jej nahradí nově zvolený Ivan Čonka, novým místopředsedou je Ondřej Heřman.

 

Profimedia.cz

"Vzhledem k tomu, že má dozorčí rada indicie k tomu domnívat se, že Martin Sýkora hrubě porušil povinnosti vyplývající z povinností člena představenstva, především tím, že přijímal nehospodárná manažerská rozhodnutí a uzavíral nehospodárné závazky bez přiměřené garance finančního krytí, odvolala ho dozorčí rada bez nároku na odstupné," uvedl předseda dozorčí rady a primátor Pardubic Martin Charvát v tiskové zprávě. Město je majoritním vlastníkem klubu.

Sýkora byl do čela pardubického klubu zvolen loni v květnu. Pod jeho vedením se Východočechům nepodařilo zlepšit výsledky, klub je v extralize poslední a v závěru základní části bude bojovat o to, aby z nejvyšší soutěže poprvé nesestoupil.

Pardubice uspěly po pěti porážkách

To bude úkol hlavně pro Heřmana. "Aby se reklamní slogan '70 let mezi elitou', se kterým Dynamo vstoupilo do sezony, nestal výsměchem," uvedli představitelé města.

Heřman v představenstvu skončí 15. března, po 52. kole základní části. Chce se totiž stát strategickým partnerem a akcionářem, kterého město nyní hledá. Hlavním úkolem Čonky bude ekonomická stabilizace klubu.

ČTK

  Vítkovice - Liberec zítra 17:30
20200121T17:30:00+0100
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..