Karlovy Vary zostudily Ústí, stále vede Slavia

Hokejisté pražské Slavie vyhráli nedělní utkání 22. kola O2 extraligy proti Zlínu 3:2 a potvrdili vedoucí příčku v tabulce. Druhý Liberec porazil Litvínov až gólem Čermáka v závěru 2:1, třetí České Budějovice prohrály s pražskou Spartou 2:4. Vítkovice vyhrály na ledě čtvrtého Třince 6:2 a Pardubice v divokém utkání podlehly Plzni 5:7. Karlovy Vary rozstřílely Ústí nad Labem 11:0, Znojmo porazilo Kladno 5:2.

Slavia měla před nedělními zápasy tříbodový náskok na čele extraligové tabulky a proti Zlínu potvrdila svoje postavení. Hosté sice vedli po gólu Andrašovského, poté ale Hruška, Sup a Červenka zařídili obrat. V poslední minutě jen snížil Mokrejš.

Rekordní výhru si v klubových historických tabulkách připsaly Karlovy Vary. Západočeši deklasovali nováčka z Ústí nad Labem 11:0, sedm gólů domácí vstřelili v početní výhodě.

Budějovice poprvé prohrály doma

Sparta v Českých Budějovicích vedla po gólu Štrby, Jihočeši otočili skóre ve 23. minutě po trefách Kotrly a Šimánka. Ještě do přestávky vyrovnal Langhammer a o tříbodovém zisku mistra rozhodl reprezentant Netík. Vše v závěru jistil gól Petra Nedvěda, domácí poprvé v probíhající sezóně ve své aréně prohráli.

Čtvrtý Třinec doma vyhořel v utkání proti Vítkovicím a prohrál vysoko 2:6. Oceláři přitom vedli po gólu Peterka, po vyrovnávací trefě Ovčačíka je 26 sekund před první sirénou znovu poslal do vedení Juraj Štefanka. Pak už ale stříleli jen hosté a Burger, Šimíček, Ujčík, Krenželok a znovu Burger zařídili výhru Ostravanů.

Liberec poslal rychle do vedení Zíb, po vyrovnání Reichla se schylovalo k prodloužení. To odmítl v předposlední minutě Leoš Čermák a zajistil tak Severočechům tři body.

Plzeň vyhrála divoký zápas v Pardubicích

Pardubice měly proti Plzni dobrý start, Posmyk je poslal do vedení. Pak ale Důras, Dvořák, Vlasák, Divíšek a Kracík poslali Západočechy do čtyřgólového vedení. Pardubice ale trefami Rolinka a Koukala v jednom oslabení snížily a znovu Rolinek už při hře 5 na 5 snížil na rozdíl jediného gólu. Hosty uklidnil gól Vampoly ze 38. minuty. Stejný hráč upravil na 7:4 pro Plzeň, skóre uzavřel domácí Tvrdík.

Poslední Kladno se ve Znojmě dlouho drželo, definitivně mu srazilo vaz proměněné trestnéí střílení Jiřího Dopity v 53. minutě. Na konečných 5:2 pak ještě upravil Svoboda.

Hokejová O2 extraliga, 22. kolo:
Slavia - Zlín 3:2ON-LINE
Branky: 44. D. Hruška, 53. Sup, 55. Červenka - 37. Andrašovský, 60. Mokrejš.
Pardubice - Plzeň 5:7ON-LINE
Branky: 13. Posmyk, 31. a 36. Rolinek, 32. Koukal, 54. Tvrdík - 19. Důras, 22. Dvořák, 25. Vlasák, 29. Divíšek, 30. Kracík, 38. a 53. Vampola.
Liberec - Litvínov 2:1ON-LINE
Branky: 2. Zíb, 59. L. Čermák - 29. Reichel.
Č. Budějovice - Sparta 2:4ON-LINE
Branky: 23. Kotrla, 23. Šimánek - 22. Štrba, 33. Langhammer, 52. Netík, 59. P. Nedvěd.
Třinec - Vítkovice 2:6ON-LINE
Branky: 3. Peterek, 20. Štefanka - 14. Ovčačík, 24. Burger, 34. Šimíček.
Znojmo - Kladno 5:2ON-LINE
Branky: 5. a 20. Erat, 29. Selingr, 53. Dopita z tr. střílení, 55. Svoboda - 2. Horna, 8. Patera.
Karlovy Vary - Ústí nad Labem 11:0ON-LINE
Branky: 2. a 29. Melenovský, 14. a 45. Skladaný, 16. a 58. Milan Procházka, 16. Kristek, 38. a 46. Skuhravý, 41. Dobroň, 53. Padělek.