Rubriky:

Tipsport extraliga

Nechtěný Hruška cítil po výhře v Brně satisfakci, ale gól neslavil. Radoval jsem se uvnitř, tvrdí

12. února 2020 22:01 - Brno

Premiérovou trefu za Vítkovice si schoval proti mateřskému klubu. Útočník Jan Hruška, jehož vedení Komety poslalo v lednu pro mnohé překvapivě hostovat na sever Moravy, přispěl gólem k výhře ostravských hokejistů 5:2 v extraligovém duelu v Brně. Jeho nový tým tak udělal tříbodovým ziskem další výrazný krok ke kýžené záchraně.

 

Václav Šálek, ČTK

„Uspět po reprezentační pauze na ledě tak silného soupeře je pro nás obrovským povzbuzením. Jsme na dobré cestě se v extralize udržet, avšak musíme zůstat pokorní. Ještě nás čeká pořádná šichta. V pátek hrajeme s posledními Pardubicemi, to bude strašně důležitý zápas," přemítá čtyřiatřicetiletý Hruška, jehož jméno po závěrečné siréně brněnští fanoušci nadšeně vyvolávali. Mnozí z nich jeho nečekaný odchod nesli docela těžce.

Gól, jímž Hruška zvýšil vítkovické vedení na 4:2, příliš neslavil. „S Kometou jsem byl spjatý od mala, nebylo by vhodné metat salta nebo předvádět nějaké jiné šaškárny. Radoval jsem se uvnitř," svěřil se.

Jan Hruška z Vítkovic (uprostřed) překonává svého bývalého spoluhráče, brankáře Brna Marka Čiliaka.

Václav Šálek, ČTK

Prozradil, že byl před utkáním hodně nervózní. „Normálně cestou na zápas za dvě minuty v autobuse usnu, ale tentokrát jsem vůbec nezabral. Při rozbruslení to ale ze mě spadlo, na utkání jsem už byl stoprocentně soustředěný," tvrdí Hruška.

Mizerný úvod a porážka. Kometa nestačila na Vítkovice

Ostravským trenérům s taktikou neradil. „Nebylo to potřeba. Oni měli Kometu perfektně nastudovanou. Nachystali nás skvěle. Parádně nám vyšel úvod střetnutí, dvougólové vedení nás nakoplo. A když Brňané srovnali na 2:2, povedlo se nám vstřelit klíčovou třetí branku. Pro mě je to sladká výhra, byť s poněkud rozporuplnými pocity," uvažuje.

Přesto Hruška po vítězství připustil, že cítí určitou satisfakci. „Trochu ano, vždyť jsem se stal v Kometě nechtěným. Brněnským klukům ale dál fandím, mrzelo mě, že na ně diváci pískali," zaznamenal.

Zprava Martin Erat z Brna a Jan Hruška z Vítkovic.

Václav Šálek, ČTK

čfo, Sport.cz, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..