Tuhý boj o extraligu! Celé trio týmů ohrožených sestupem bodovalo

Základní část Tipsport extraligy vrcholí, dramatický boj o udržení mezi elitou pokračuje! Po čtvrteční výhře Kladna 4:2 nad Spartou bodovaly v pátečních duelech 49. kola i další tři týmy ohrožené sestupem. Nejvíce se dařilo Pardubicím, které zvítězily nad Plzní 3:1 a znovu odskočily poslednímu Kladnu na rozdíl tří bodů. Vítkovice a Litvínov vydřely bod. Ostravané podlehli doma 2:3 po samostatných nájezdech Mladé Boleslavi a Verva padla ve Zlíně 3:4 v prodloužení. Postavení v první šestce pro play off si upevnila brněnská Kometa výhrou 3:2 nad již jistým vítězem základní části z Liberce, ve zbývajících duelech vyhrál Třinec 2:1 v Olomouci a Karlovy Vary udolaly Hradec Králové 4:3 po samostatných nájezdech.

Zleva Michal Vondrka z Pardubic, Lukáš Pulpán z Plzně a brankář Dominik Frodl z Plzně

V tabulce třinácté Pardubice mocně finišují! Díky dvěma gólům Mandáta a Machaly v rozmezí půl minuty druhé třetiny otočili Východočeši zápas s Plzní, skóre ještě vylepšil v poslední periodě Vondrka a Dynamo nakonec slaví pátou výhru z posledních šesti soubojů. Indiáni jsou naopak na stadionech soupeřů bezbranní, venku prohráli poosmé za sebou a z druhé pozice klesli na čtvrtou příčku.

Jedenácté Vítkovice dostal v souboji s Mladou Boleslaví do vedení lotyšský forvard Roberts Bukarts, ale David Šťastný dvěma trefami překlopil skóre na stranu hostí. Dominik Lakatoš ještě dokázal v přesilovce vyrovnat, ale nájezdy rozhodl David Bernad. Středočeši porazili Vítkovice pošesté v řadě.

Brankář Vítkovic Miroslav Svoboda inkasuje.

Také dvanáctý Litvínov, který v neděli přivítá doma v důležitém záchranářském boji právě Vítkovice, začal ve Zlíně lépe. Domácí ale skóre otočili a hosté si až v závěrečném dějství dvěma trefami vynutili prodloužení. V něm v čase 61:19 rozhodl Antonín Honejsek, Berani uspěli po sérii čtyř porážek a upevnili si pozici v desítce pro předkolo play off.

Brankář Zlína Libor Kašík, Pavel Sedláček a František Lukeš z Litvínova.

Magická stobodová hranice držiteli Prezidentského poháru zatím odolala, Liberec vyšel z duelu v Brně naprázdno. Kometa rozhodla o svém úspěchu třemi góly ve druhé třetině a je jen krůček od přímého postupu do čtvrtfinále. Tři kola před koncem základní části má na Hradec osmibodový náskok a s Mountfieldem navíc i lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

O pozice za již nedostižným lídrem z Liberce bude zřejmě zuřit boj až do posledního kola, celky na druhém až pátém místě totiž dělí pouhé dva body. Na druhou příčku poskočil mistr z Třince díky výhře 2:1 v Olomouci, která si udržuje postavení na deváté pozici. O bod před Plzeň se dostala i Mladá Boleslav, pátá je s 85 body pražská Sparta.

Zleva Ronald Knot z Liberce, brankář Liberce Dominik Hrachovina, Martin Zaťovič z Brna a Petr Holík.

Utkání dvou sousedů v tabulce rozhodl v samostatných nájezdech karlovarský kapitán Václav Skuhravý. Západočeši uspěli po třech porážkách a k sedmému Mountfieldu se na osmém místě přiblížili na rozdíl jediného bodu. Zároveň si po devíti letech definitivně zajistili postup do předkola play off.

Hokejová Tipsport extraliga - 49. kolo:
Zlín - Litvínov 4:3 v prodloužení
Branky: 24. Ferenc, 39. Herman, 40. Köhler, 62. Honejsek - 7. a 54. Jánský, 52. Kudla
Vítkovice - Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 34. Roberts Bukarts, 51. Lakatoš - 38. a 47. D. Šťastný, rozhodující sam. nájezd Bernad
Karlovy Vary - Hradec Králové 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 8. T. Rachůnek, 19. V. Polák, 36. Kohout, rozhodující sam. nájezd Skuhravý - 5. F. Pavlík, 16. Žejdl, 44. Jergl
Brno - Liberec 3:2
Branky: 25. Zaťovič, 32. Š. Stránský, 37. O. Němec - 30. Bulíř, 48. Birner
Pardubice - Plzeň 3:1
Branky: 28. Mandát, 28. Machala, 47. Vondrka - 11. P. Zdráhal
Olomouc - Třinec 1:2
Branky: 42. Klimek - 6. Gernát, 28. Martin Růžička