Rubriky:

Tipsport extraliga

Třinecký klub vyrábí roušky. Sparta na ně nechává přešít trička a v Liberci se už chrání i Bílý Tygr

19. března 2020 09:14 - Praha

Měly v těchto dnech hrát play off. Jenže pandemie koronaviru způsobila, že extraligová sezona předčasně skončila, a tak se některé hokejové kluby pustily do výroby roušek. Při akutním nedostatku ochranných pomůcek, které jsou přitom lidé musí povinně nosit na veřejnosti, tak pomohou i roušky v klubových barvách.

 

Bílí Tygři Liberec

Místo obhajoby titulu na ledě Oceláři svádějí boj u šicího stroje. „Lidé, nepodceňujte tuto situaci. Chraňte sebe i své blízké a dbejte také na hygienu rukou. Jde o vážný, celosvětový problém, kdy hlavně osobní přístup každého z nás rozhodne o tom, jak celou situaci zvládneme. V takovém případě nošení roušky není žádnou hanbou," vyzývá třinecký útočník Vladimír Dravecký a sám nosí roušku, kterou mu vyrobila manželka.

Okamžitě se zapojily i další partnerky hráčů. „Spontánně nás napadlo, že bychom chtěly být v této nelehké situaci prospěšné," sděluje Eva Adamská, manželka kapitána Ocelářů Martina Adamského „Za první den jsme v klubu vyrobili 90 kusů roušek, které jsme darovali třineckému magistrátu, aby je rozdělil skupině nejohroženějších obyvatel nad 70 let," říká výkonný ředitel klubu Marek Chmiel.

Že máš smlouvu? Smůla, sbohem! Hyenismus, čílí se šéf hráčské asociace v době koronaviru

Zároveň připomíná, že v Třinci vytvořili sběrné místo u hlavního vstupu do Werk Areny. „Prosíme lidi, kteří jsou schopni doma šít roušky, ať je sem přinesou a dostanou se tak ke všem potřebným," dodává Chmiel.

David Tomášek ze Sparty se raduje z gólu proti Olomouci.

Vít Šimánek, ČTK

Sparta přišla s podobnou aktivitou, nevyužitá trička pro letošní play off nechává přešít na roušky, které následně poskytne složkám Integrovaného záchranného systému. „Měla dělat radost hráčům i fanouškům, teď pomohou potřebným. Je důležité, abychom byli zodpovědní a dávali na sebe pozor," míní kapitán pražského klubu Michal Řepík.

Přes sociální sítě k nošení roušek nabádají i liberečtí hokejisté, kteří vyhráli základní část. Vedle jiného i úpravou klubového loga, na němž dostal roušku i jejich Bílý Tygr. Navíc trenér mužstva Patrik Augusta vyzývá fanoušky k další aktivitě. „Buďme zodpovědní k sobě i k ostatním lidem a dodržujme nastavená pravidla svědomitě, vždyť jde o zdraví nás všech. Navzdory všem okolnostem je důležité, abychom udržovali co možná nejpozitivnější přístup k životu a zůstali v pohybu. Cvičit dá i v obývacím pokoji nebo na zahradě před domem. Přijměte naše výzvu a udržte se ve formě," tvrdí Augusta.

Na instruktážním videu ho podpořili i liberečtí hráči, kteří absolvují padesát dřepů a po třicítce kliků a sedů/lehů. Klub nabádá fanoušky, aby se při cvičení oblékli do Tygřího a videa či fotografie sdíleli na sociálních sítích Bílých Tygrů. Nejaktivnější cvičencům pak slibuje permanentní vstupenku zdarma na domácí zápasy Liberce v nové sezóně.

kez, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..