Rubriky:

Tipsport extraliga

Končit nehodlám, příští sezona ale bude možná mojí poslední, připustil Irgl

26. března 2020 07:30 - Praha

Hokejista Zbyněk Irgl je momentálně bez angažmá. Smlouva v Olomouci, kde působil dva a půl roku mu skončila a novou zatím nemá. Zájem o něj je, byť v listopadu oslaví čtyřicítku, ale kluby se v době pandemie do uzavírání nových kontraktů zatím příliš nehrnou a řeší hlavně existenční starosti. Své představy však zkušený matador má. Příští soutěžní ročník, ať už bude hrát kdekoliv, možná bude jeho posledním.

 

Alena Zapletalová, HC Olomouc

V závěru základní části jste chtěl pomoci mateřským Vítkovicím k záchraně. Olomoucký manažer Erik Fürst vás však nepustil s tím, že Kohouti mají také své cíle. Vítkovice se zachránily bez vás, Olomouc stihla jen dva duely předkola play-off a pak zasáhla „vyšší moc". Jak to s odstupem času vnímáte?

Nebylo to v mých rukou a dopadlo to, jak to dopadlo. Na jednu stranu mě to mrzelo. Měl jsem však smlouvu a náš tým byl tak silný, že v play-off, byť to někomu bude znít blbě, mohl konkurovat každému. Kdo ví, kam až bychom se dostali.

Ukončení extraligy bylo z tohoto pohledu pro váš tým asi tvrdou ranou?

Byla, a pro všechny! Ať už pro celky, co měly v extralize nejvyšší cíle, třeba Třinec, Liberec, Sparta, tak i pro nás, kteří jsme mohli překvapit. Krok to byl ale správný, protože všichni věděli, že situace půjde k horšímu. Hráči by ani nemohli trénovat. Hokej není fotbal, kde to jde řešit individuálně. Hokejista, jak není na ledě, nemá šanci. Vrátit se na něj třeba po měsíci, či dvou, a pak podávat kvalitní výkony, není reálné. Zápasy by byly o ničem.

Nevypovídejte hokejistům smlouvy, apeluje svaz na kluby. Jak vypadá modelový příklad?

Pro mladé kluky, kteří toho mají hodně před sebou, to taková hrůza není. Pro vás je však každé sezony, která přijde vniveč, určitě škoda...

V závěru základní části jsme už hráli jen o to, zda předkolo play-off začneme doma, nebo venku. Mohli jsme proto všechno směřovat k play-off a já to tak i bral. Navíc pro mě mohlo být play-off vůbec poslední v kariéře a možná s krásnou tečkou.

Byly ty dva zápasy předkola play-off proti Zlínu v olomouckém dresu vaše poslední?

Nemám ponětí. Olomouc mi nabídku předložila, ale v této chvíli ani nevím, zda je ještě aktuální. Rád bych to zkusil v EBEL lize. Otázkou však je, zda v klubu, s nimž už jsem v nějakém kontaktu byl, o mě ještě stojí, zda už nesehnali na mé místo někoho jiného. V jakém je to stavu, abych řekl pravdu, nevím. Čekám, co přijde, co vyjde. Proto ani v tomto směru nebudu konkrétní.

Jeho mise byla úspěšná, přiznává Král. Zůstane tedy Říha u nároďáku? Už je jasno!

Vítkovice zájem neměly?

Ale ano. Měl jsem to však nastavené tak, že na prvním místě je EBEL liga. Nabídky mi přišly i od klubů z Čech, což mě překvapilo. To jsem nečekal. Stěhovat se tam s rodinou však nechci. Takže EBEL liga, Olomouc nebo Vítkovice. Končit ještě nehodlám. Fyzicky se pořád cítím výborně a zápřah zvládám, ale nějak to už směřuji k tomu, že by příští sezona mohla být mojí poslední. Rád bych se proto na ni co nejlépe připravil, ať odejdu na úrovni.

Jak trávíte čas, který máte nečekaně k dispozici?

Jsem doma s rodinou. Když se mi chce, zacvičím si, protože všechno k tomu potřebné mám. Jsem schopen si klidně udělat i celou letní přípravu. Teď mám ale už spíše posezonní režim. Hodně odpočívám. Potřeboval bych si dát také dohromady zdraví. Momentálně však nic nefunguje, všichni a všude se pochopitelně soustředí na akutní záležitosti. Musím tedy počkat, až to bude možné a jak to zvládnu, začnu se připravovat na další sezonu. Jinak jsem v pohodě. Máme velkou zahradu, bydlíme relativně v přírodě, takže omezení nejsou pro nás tak drastická, jako pro lidi, co bydlí v bytech.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..