Rubriky:

Tipsport extraliga

Legenda Varů válí i po čtyřicítce, baví ho role mentora a říká: Mladí mě nabíjejí

23. dubna 2020 18:12 - Karlovy Vary

Když na konci února 1999 debutoval v extralize za Karlovy Vary, chystal se jeho současný spoluhráč Flek teprve do školní lavice a talentovaný brankář Bednář dokonce nebyl ani na světě. Od té doby nastřádal Václav Skuhravý mezi elitou dalších 946 startů, z toho drtivou většinu v zelenobílém dresu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jeho hokejový příběh však ještě nekončí. Velký bojovník, srdcař a dlouholetý kapitán mužstva natáhne kariéru minimálně o rok a zaútočí tak na magickou metu 1000 zápasů. „Vedení mi nabídlo, že když budu chtít, budou rádi, abych pokračoval. Potěšilo mě to," prohlásil 41letý útočník, jenž je s týmem z proslulého lázeňského města spjatý a pomohl mu do výšin. Před jedenácti lety slavil s Energií historický titul, k němuž výrazně přispěl. Do hokeje přitom stále neztrácí chuť.

„Pořád mě baví, byť mám ve hře už jiné úlohy. Ale nabíjí mě, když hraju s mladýma klukama a můžu je posouvat," připomíná roli mentora téměř dvoumetrový obr, jehož přínos je také v kabině, kde dovede zvednout hlas a ostatní vyburcovat.

Hokejový obránce Eminger bude hrát za Bremerhaven

„Je to lídr nejen na ledě. Je dobře, že s námi bude dál, protože dělá ve všem pořádek," chrlil komplimenty na adresu veterána obránce Michal Plutnar. Chválou přitom na klubovém webu nešetřili ani další. „Zvlášť pro mladší kluky je velkým vzorem. Nejen za to, co v hokeji dokázal, ale i za to, jaký je člověk. Je takovej náš táta," ujišťuje reprezentační křídelník Jakub Flek.

Zlín dal triu odchovanců smlouvy a šanci zabojovat o extraligu

„Jo, skoro polovině kluků z mančaftu bych ho fakt mohl dělat," usmívá se urostlý borec a poté přechází na vážnější tón. „Když potřebují kluci s něčím poradit, tak za mnou přijdou. I s věcmi mimo hokej. Když třeba někdo shání ve Varech byt... Přece jenom jsem tady už dlouho," říká.

V uplynulé sezoně stihl v 41 zápasech nasbírat 22 bodů (5+17). Vyšší věk na něm není na ledě příliš znát, přitom do přípravy nezavádí žádné novoty. „V době volna jsem si ale nepřidával tentokrát tolik jako v minulých letech. Po zápasech jsem byl zvyklej chodit hodně do posilovny. Letos jsem moc nechodil a paradoxně mi to spíš prospělo. Cítil jsem se docela dobře, takovej odpočatej," tvrdí.

Hokejový útočník Václav Skuhravý bude i v 41 letech pokračovat v extraligových Karlových Varech

Nedodržuje ani striktní jídelníček. Když má chuť, dopřeje si občas i tučnější maso nebo si pochutná na rohlících. Vynechává pouze knedlíky a důvod je prostý. „Jako malý jsem po nich zvracel. Nikdy jsem je tedy nejedl," vysvětluje.

Vlastní recept na hokejovou dlouhověkost však nemá. „Zkrátka si to furt užívat, mít ze hry radost, a hlavně se vám musí vyhýbat zranění, což je to nejdůležitější," utrousil. „Řada kluků musí skončit, protože má problémy třeba s kolenem. Musím zaklepat, že mě nikdy vážnější zranění nepotkalo. Já měl stopku jenom kvůli trestům. Až v letošní sezoně jsem si natrhnul tříslo," vzpomíná hokejový bouřlivák zdravotní trable, kvůli nimž v závěru základní části zmeškal šest utkání.

Rozhodnutím nepověsit brusle na hřebík potěšil i své syny. „Oba hrají hokej za mládež ve Varech a chtěli, abych ještě hrál," tvrdí. Šestnáctiletý Matěj nastupuje za dorost, o tři roky mladší Jakub je v osmé třídě. „Když mám čas, chodím se na ně dívat," hlásí. Kritický ale moc není. „Samozřejmě poradím, ale nikdy jsem je do ničeho netlačil. Nejsem rodič, který by jim po každém zápase říkal, co by měli udělat jinak nebo jak jsem to viděl já. Nechávám tomu volný průběh," vykládá někdejší reprezentační centr.

Čas v karanténě tráví hlavně doma ve Varech. Přitom doufá, že epidemie brzy pomine a život se vrátí do normálních kolejí. „Pomalinku se připravuju, sem tam si lehce zaběhám. Ale jinak není skoro co dělat. Člověk nemůže nikam jít, někam vyjet, takže je to spíš komornější," dodává.

Jan Švanda, Sport.cz, Právo

  Třinec - Sparta dnes 17:00
20201201T17:00:00+0100
Třinec vs. Sparta
Třinec vs. Sparta
Třinec
Sparta
ČT sport Zlín - Vítkovice dnes 17:00
20201201T17:00:00+0100
Zlín vs. Vítkovice
Zlín vs. Vítkovice
Zlín
Vítkovice
  Litvínov - Ml. Boleslav dnes 17:30
20201201T17:30:00+0100
Litvínov vs. Ml. Boleslav
Litvínov vs. Ml. Boleslav
Litvínov
Ml. Boleslav
  Liberec - Plzeň dnes 18:00
20201201T18:00:00+0100
Liberec vs. Plzeň
Liberec vs. Plzeň
Liberec
Plzeň
  Hradec Králové - Brno dnes 18:00
20201201T18:00:00+0100
Hradec Králové vs. Brno
Hradec Králové vs. Brno
Hradec Králové
Brno
  Olomouc - Karlovy Vary dnes 18:00
20201201T18:00:00+0100
Olomouc vs. Karlovy Vary
Olomouc vs. Karlovy Vary
Olomouc
Karlovy Vary
  Pardubice - Č. Budějovice dnes 18:00
20201201T18:00:00+0100
Pardubice vs. Č. Budějovice
Pardubice vs. Č. Budějovice
Pardubice
Č. Budějovice

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..