Ředitel extraligy rozdal brankářům pokuty v celkové výši 600 000

2. října 2008 13:00 - PRAHA

Ředitel hokejové extraligy Stanislav Šulc potrestal šest klubů souhrnnou pokutou ve výši 600 000 korun za nepředpisové rozměry výstroje brankářů v úvodních kolech soutěže. Nejvyšší pokutu 250 000 korun dostal zlínský klub za prohřešek Igora Murína, jenž podle všeho přišel na povinné měření bez přídavných chráničů kolen, s kterými do zápasu zasáhl. Oficiálně tak měření brankářské výstroje odmítl.

Sto tisíc korun musí zaplatit Litvínov za Petra Fraňka a Liberec za Michala Fikrta. Základní pokutu 50 000 korun za jeden chybný rozměr výstroje poté uhradí Plzeň za Romana Málka, pražská Slavia za Adama Svobodu a Karlovy Vary za Lukáše Mensatora. U Fraňka a Fikrta rozhodčí naměřili dva chybné rozměry.

Franěk a Mensator nastoupili podle zjištění arbitrů k zápasům ve větších dresech, než povolují pravidla. Fikrt a Svoboda chytali s větší lapačkou a Málek měl vyšší přídavné chrániče kolen, které navíc nebyly připevněny pod takzvaný deskový chránič stehna.

Kauza Murín vznikla již v prvním kole, kdy zástupci Plzně uvedli, že slovenský gólman přišel na kontrolu měření výstroje bez přídavných chráničů kolen, v kterých až do svého vystřídání podle videozáznamu chytal. Hlavní rozhodčí Pavel Hodek poté potvrdil, že tuto část výstroje u Murína nezjistil, a proto ji nekontroloval.

Zlín tak dostal vysokou pokutu s odůvodněním, že rozhodčí neměl možnost výstroj zkontrolovat v podobě, v jaké byla užita v zápase. Buď proto, že byly kolenní chrániče odstraněny, nebo schované pod kalhoty.

Zlín zvažuje odvolání

Představitelé moravského klubu se zatím nerozhodli, zda pokutu zaplatí, nebo se proti ní odvolají k valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. "Zatím jsme nezaujali stanovisko. Dozvěděl jsem se o ní ve středu. Rozhodneme se v nejbližších dnech, jaký postoj k situaci zaujmeme," řekl ČTK generální manažer Zlína Miroslav Michalovský.

Pravidelné kontroly brankářských výstrojí dělali hlavní rozhodčí v prvním až čtvrtém kole. Poté se Asociace profesionálních klubů ledního hokeje rozhodla nahradit je oficiálními kontrolami, na kterých byly všechny části výstroje označeny. Od té doby již sudí kontrolují výstroj jen namátkově.

Ředitel soutěže Šulc udělil klubům pokuty za prohřešky v prvním až třetím extraligovém kole 30. září, oficiálně je však zveřejnil až ve čtvrtek.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..