Hokejisté Karlových Varů výhrou nad Libercem utnuli sérii porážek

28. Nedorost 2:3
48. Melenovský 3:3
48. Kumstát 4:3

11. listopadu 2008 17:45 - PRAHA

Hokejistům Karlových Varů se povedlo po reprezentační přestávce přerušit sérii čtyř extraligových porážek, když v úterním utkání zvítězili nad Libercem 4:3. Úřadující vicemistr rozhodl zápas dvěma góly v poslední třetině a oplatil soupeři devět dní starou prohru ze severu Čech. Bílí Tygři přišli o sérii tří vítězství.

Zápas 34. kola, který se předehrával kvůli prosincové účasti Karlových Varů na Spenglerově poháru v Davosu, začal velkou šancí hostů. Na branku domácích jeli sami Nedorost s Nedvědem, ale na Mensatora ani jeden z nich nevyzrál. Ve 4. minutě zavezl před libereckou branku puk Kumstát, přihrál volnému obránci Čuttovi, který dal svůj první gól v barvách Energie.

Karlovy Vary pokračovaly v aktivní hře a v 10. minutě zvýšil na 2:0 Kristek. Trvalý tlak domácích vyústil vzápětí v další nebezpečnou střelu útočníka Zuckera. Při prvním vyloučení Západočechů si Liberec nevytvořil žádné šance, změna ve vývoji zápasu však nastala v 18. minutě. Ihned po skončení svého trestu si najel na přihrávku Blatný, poslal puk Pabiškovi a ten blafákem překonal Mensatora. Hned za minutu po akci na jeden dotek vyrovnal obránce hostí Zíb.

On-line reportáž ze zápasu najdete zde.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou, která se jim však vůbec nepovedla. Otěže zápasu začal přebírat Liberec a po zmatcích v obraně domácích ve 28. minutě poslal hosty do vedení Nedorost. Puk se zastavil těsně za brankovou čarou. Liberec si vytvářel další šance a Karlovy Vary dohrávaly druhou třetinu v křeči. V závěru byl tvrdě sražen domácí útočník Procházka, který již do třetí části nenastoupil.

Tato situace jakoby domácí tým nabudila. V poslední třetině si začal vytvářet tlak, jehož výsledkem byl obrat. Ve 48. minutě vyrovnal Melenovský a v téže minutě rozhodl Kumstát, kterému zpoza branky nahrál další reprezentant Skuhravý.

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Čutta (Kumstát), 10. Kristek (Němec), 48. Melenovský (Kristek, Mudroch), 48. Kumstát (Skuhravý) - 18. Pabiška (Blatný, Šachl), 19. Zíb (Nedorost, P. Nedvěd), 28. Nedorost (Nedvěd, Pletka). Rozhodčí: Šindler - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 4:6, navíc Jiruš (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3060.

Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Čutta, Jiří Hanzlík, Mudroch, Němec, Prošek, Řezníček - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Skladaný, Pech, Sailer - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik, Kněžický.

Bílí Tygři Liberec: Fikrt - J. Moravec, Jiruš, Žabka, Zíb, Kajínek, Modrý, Hunkes, Vantuch - V. Nedorost, P. Nedvěd, Pletka - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Víšek, Plodek, Klimenta - Bartovič, Blatný, Šachl. Trenéři: Pešán, J. Nedvěd st., Kapoun.

Časová osa: Tipsport extraliga