Slavia ukončila sérii porážek v Mladé Boleslavi, Sparta vyhrála v Plzni

Hokejisté Slavie Praha se po šesti zápasech bez výhry konečně dočkali v domácí O2 extralize vítězství, když v 29. kole vyhráli na ledě nováčka z Mladé Boleslavi 3:1. Plzeň naproti tomu prohrála doma se Spartou 1:4 a spadla z pátého místa až na osmou příčku tabulky právě za oba pražské týmy. Extraligu i nadále vede Litvínov před Vítkovicemi.

Když v Mladé Boleslavi  už po sedmdesáti vteřinách rozjásal domácí fanoušky svým gólem Tomas, nevypadalo to, že by Slavia spěla k ukončení šestizápasové šňůry bez vítězství. Naštěstí pro mistra už v páté minutě vyrovnal Červenka a v závěru první třetiny dostal Hruška hosty do vedení. Na konečných 3:1 upravil sedm minut před koncem Vondrka.

Znojmo se v souboji s posledním týmem tabulky Českými Budějovicemi představilo v kompletním složení, tedy i s uzdraveným obráncem Tesaříkem. Navíc se domácí dostali do vedení po brance Selingra. Mountfield skóre zápasu otočil během dvou minut na konci druhé třetiny, kdy skórovali Kůrka a Hudec. Třetí branku přidal po druhé přestávce Kotrla, za Znojmo už stihl odpovědět jen Haman.

Plzeň promarnila šanci dostat se na třetí příčku tabulky, když doma prohrála se Spartou. Hosté vedli už po prvních šesti minutách zápasu o dvě branky, snížit dokázal až v 31. minutě Benák. Další branka Plzně ale nenásledovala a po druhém gólu Výborného v 51. minutě Sparta opět odskočila. Do prázdné brány pak ještě v závěru upravil na konečných 4:1 Vykoukal.

Ve všech dosavadních soubojích Kladna a Třince byli úspěšnější Středočeši. V předchozích zápasech rozhodli v prodloužení, tentokrát až po samostatných nájezdech. V pátek přitom prohrávali s Třincem o tři branky, hosté totiž nasázeli Kladnu čtyři góly během prvních jedenácti minut. Pak jim ale střelecký prach jaksi zvlhl a pozorovali tlak domácích. Na 4:4 vyrovnal deset minut před koncem Bělohlav a stejný hráč rozhodl i v nájezdech.

Hokejová O2 extraliga - 29. kolo (vše od 17:30):
Plzeň - Sparta Praha 1:4ON-LINE
Branky: 31. Benák - 4. a 51. Výborný, 6. Broš, 58. Vykoukal.
Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:3ON-LINE
Branky: 2. Tomas - 5. Červenka, 20. D. Hruška, 53. Vondrka.
Znojmo - České Budějovice 2:4ON-LINE
Branky: 14. Selingr, 56. Haman - 37. Kůrka, 39. M. Hudec, 45. Kotrla.
Kladno - Třinec 5:4 po sam. nájezdechON-LINE
Branky:  50. a rozhodující nájezd Bělohlav, 6. Hájek, 16. A. Novotný, 36. Patera - 3. a 11. Martynek, 9. V. Polák, 10. Pánik.
Vítkovice - Karlovy Vary 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)ON-LINE
Branky: 6. Krenželok, 24. Jurečka - 27. a 38. Košťál, 51. Kumstát, 60. Kristek.
Litvínov - Zlín 2:3. SN (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)ON-LINE
Branky: 36. a 45. Lukeš - 31. Köhler, 33. Balán, rozhodující nájezd Hamrlík.
Liberec - Pardubice 5:6 SN (2:2, 2:2, 1:1 - 0:0)ON-LINE
Branky: 1. Šimánek, 6. P. Nedvěd, 21. P. Nedvěd, 33. Harant, 42. Blatný - 9. Starý, 12. Kolář I, 28. Starý, 33. Klejna, 53. Somík, rozhodující nájezd Špirko.