Důras zajistil v baráži o extraligu druhou výhru Mladé Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili i ve druhém utkání baráže o extraligu nad Ústeckými Lvy a v sérii vedou 2:0 na zápasy. Na svém ledě v pondělí zdolal extraligový nováček vítěze první ligy 2:1 po prodloužení, když oba góly Středočechů vsítil Michal Důras. Série se přesouvá na sever Čech, kde je ve čtvrtek na programu třetí utkání boje o nejvyšší soutež.

Při oboustranně urputném boji domácí hned v prvním dějství promarnili 108 sekund dvojité přesilovky, Vrbata v ní přestřelil odkrytou část ústecké svatyně. Na druhé straně V. Novák trefil jen tyčku, lépe bruslící domácí se ale dočkali vedení po Boháčově akci, když odražený puk dostal do sítě po kličce brankáři Důras. Hosté však postupně zlepšili pohyb, byli i důraznější před brankou, ale nevěděli si rady se Schwarzem, jehož extraligová neprůstřelnost trvala 159 minut.

Až ve třetí třetině ho zblízka překonal nejstarší hráč baráže, za měsíc čtyřicetiletý Janků. Ústí vyrovnání hodně nabudilo, jenže Heřman slibnou šanci nevyužil a odvrátit prodloužení nedokázal ani Důras, neboť v přečíslení volil ukvapeně střelu, kterou Salfický kryl. V nastavení si však nejlepší domácí útočník vybruslil od mantinelu a počínal si v koncovce úspěšněji.

„Zápas se šťastným koncem, Ústí nás totiž od třetí části přehrávalo a neproměňování šancí celý tým ubíjí,“ řekl po utkání kouč Mladé Boleslavi Jaromír Šindel. Trenér Ústí nad Labem Miloslav Hořava litoval slabé produktivity svých svěřenců. "Prohráli jsme po chybě, kdy nám hráč projel přes dva obránce před branku. Naší hře nejvíc schází góly,“ nechal se slyšet Hořava.

BK Mladá Boleslav - Slovan Ústečtí Lvi 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Důras (Boháč, Klimenta), 69. Důras (Boháč) - 48. Janků (Zeman). Rozhodčí: Mikula, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6, navíc Mikulík (Ústí nad Labem) 10 min. Bez využití. Diváci: 3850.
Mladá Boleslav: Schwarz - J. Novák, Kočí, J. Moravec, Zíb, Mocek, Schnabel - Nouza, R. Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Gajovský, T. Sýkora, Benda - Padělek, D. Vrbata, R. Pšurný. Trenéři: Šindel, Šejba a Gudas.
Ústí nad Labem: Salfický - Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Kříž, Pojkar, A. Novotný - Heřman, Mikulík, Sklenička - Janků, Hanzl, Pazourek - Hovorka, V. Novák, Špirko - S. Procházka, Havlíček, Dragoun. Trenéři: Hořava a Votruba.
STAV SÉRIE: 2:0