Rubriky:

Tipsport extraliga

Znojemskou licenci získala Kometa, extraliga se vrací do Brna

1. dubna 2009 16:52 - BRNO

Po třinácti letech se do moravské metropole vrátí nejvyšší hokejová soutěž. Kometa Brno totiž nakonec získala extraligovou licenci od Znojma, které bude hrát v příští sezóně místo Komety první ligu. Na převodu práv se domluvili majitelé obou klubů Jaroslav Vlasák ze Znojma a Libor Zábranský z Brna. Vedle Komety se o znojemskou licenci zajímaly také Dukla Jihlava a Chomutov.

"Dnes se v podstatě doladily detaily o spolupráci mezi Brnem a Znojmem," potvrdil Sport.cz prodej extraligové licence majitel znojemského klubu Jaroslav Vlasák. S tím, že Znojmo se nyní přesune do první ligy a Orli budou jakýmsi farmářským týmem Komety. Přesnou částku za prodej nechtěl Vlasák konkretizovat, nicméně připustil, že se pohybovala kolem 25 miliónů korun.

Ve finále už se rozhodoval jen mezi dvěma kluby, vedle Brna měl šanci ještě ambiciózní Chomutov. "Jejich nabídka byla rovněž zajímavá a vzájemná spolupráce tam určitě mohla fungovat také. Ale přihlížel jsem k lidem, kteří se chtějí dál starat o znojemský hokej a těm je podle jejich vyjádření samozřejmě Brno bližší," vysvětlil Vlasák, proč padla volba na Kometu.

Navzdory předcházejícím výrokům možná zkušený manažer u extraligového hokeje zůstane. "Ve Znojmě pokračovat nebudu, ale dostal jsem nabídku od Brna. Vzal jsem si čas na rozmyšlenou," překvapivě sdělil Vlasák.

Nyní přijdou na přetřes především personální otázky mezi oběma kluby. "V nejbližších dnech se bude řešit, o které hráče by měl pan Zábranský zájem. Bude záležet na něm," odkázal na majitele brněnského klubu.

"Převezmeme ze Znojma všech pět extraligových hráčů, kteří mají v klubu smlouvy. Naopak do Znojma dodáme svoje hráče a samozřejmě budeme tento klub financovat," řekl Libor Zábranský ČTK. Pod smlouvami zůstali ve Znojmě brankář Trvaj, obránci Štach a Rýgl a útočníci Svoboda s Meidlem.

grg, th, Sport.cz

  4:1 Sparta - Ml. Boleslav 4:1   45. min
20200218T18:30:00+0100
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav
ČT sport 2:1 Brno - Hradec Králové 2:1   dohráno
20200218T18:00:00+0100
Brno vs. Hradec Králové
Brno vs. Hradec Králové
Brno
Hradec Králové

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..