Skuhravý: O hattricku se mi v Praze zdálo. Ale že ho dá Petr!

Dlouhých dvanáct zápasů v řadě vyšel v play-off střelecky naprázdno, ale ve středu si Václav Skuhravý všechno vynahradil. Ve čtvrtém extraligovém finále pokořil Slavii hattrickem a nasměroval Karlovy Vary k vedení 3:1 na zápasy, hokejový titul je náhle na dosah. "Na to nemůžeme hledět, musíme se soustředit jen na další páteční zápas," řekl po utkání karlovarský kapitán.

Oproti prvnímu finále v Praze to byl tentokrát úplně jiný zápas...

Padl rychle gól a ten hokej byl takový otevřenější, vždyť v první třetině padlo šest gólů. Až od druhé třetiny se začalo hrát víc takticky.

Máte to s Petrem Kumstátem dobře rozdělené. Včera řádil on, dnes jste zápas rozhodl vy...

Dneska ráno jsem mu říkal, že se mi zdálo o tom, jak dá hattrick. A teď mi říkal, že to byl asi špatnej sen (úsměv).

Kam ten hattrick ve své kariéře zařadíte?

Já to nijak neřeším, jedeme jako tým. Kdybych dal hattrick a prohráli jsme, tak by to bylo k ničemu. Je jedno, kdo dává góly. Hlavně že vyhráváme.

Neměl jste obavy o výsledek při té šanci Kadlece?

Řekl bych, že to tam bylo docela sporný. Drželi tam našeho hráče a to je přece bránění ve hře! Před tou šancí tam byl faul, ale rozhodčí to posoudil jinak.

Trenér Slavie Růžička vás opomněl při nominaci reprezentace. Nebyl to vzkaz i pro něj?

To určitě ne. Já jsem s tím ani moc nepočítal.

Teď se vám už titul hodně přiblížil, máte tři zápasy na jeho získání...

Takhle to ještě nevnímáme. Nemůžeme koukat na to, že vedeme 3:1 na zápasy a musíme se soustředit na další vítězství.

Od prvního čtvrtfinále jste se gólově neprosadil. Cítil jste od okolí velký tlak?

Necítil. My jsme byli rádi, že vyhráváme a postupujeme. A proto bylo jedno, kdo dává góly. Střelecky se mi nedařilo, ale nijak zvlášť jsem to na sobě nepociťoval.

V úterý to vypadalo, že se v Praze ještě rozkoukáváte, ale dneska jste to pořádně rozbalili. V pátek to teda bude ještě lepší?