Liberec se dohodl s brankářem Leinonenem i na další roky

10. dubna 2009 13:10 - LIBEREC

Hokejový klub Bílí Tygři Liberec vyřešil roli brankářské jedničky pro příští sezónu. Na smlouvě se totiž dohodl s pětatřicetiletým finským gólmanem Tero Leinonenem, který již v závěru uplynulé sezóny v Liberci působil. Nové smlouvy kromě Leinonena podepsalo i dalších sedm hráčů.

„Angažováním Tero Leinonena jsme vyřešili post brankářské jedničky. Byli jsme s ním vloni v závěru sezóny spokojeni a jsme rádi, že jsme se dohodli i na další spolupráci," tvrdí v tiskové zprávě klubu generální manažer Liberce Ctibor Jech. Leinonen by mohl v Liberci působit až do roku 2011, součástí roční smlouvy je totiž i opce pro další ročník.

Kromě něj si liberecký klub pojistil i služby dalšího brankáře Jiřího Stejskala, který má nový dvouletý kontrakt. V obraně Tygrů budou i nadále nastupovat Lukáš Derner (dvouletá smlouva), Jan Holub (dva roky + opce) a David Kajínek (dvouletá smlouva). Z útočníků podepsal novou smlouvu Jan Víšek (dva roky + opce).

Opci na příští rok klub uplatnil u dalšího brankáře Michala Nedvídka a obránce Petra Hracha. I nadále pak počítá s dvojicí Tomáš Klimenta, Jiří Moravec, která v závěru uplynulé sezóny hostovala v Mladé Boleslavi.

Po ukončení smlouvy na konci dubna naopak už v Liberci nebudou pokračovat slovenský obránce Boris Žabka a útočník Lukáš Pabiška. Žabka míří do Mladé Boleslavi, s Pabiškou se Bílí Tygři nedohodli na podmínkách nového kontraktu.

Sport.cz

  Třinec - Litvínov dnes 18:00
20210304T18:00:00+0100
Třinec vs. Litvínov
Třinec vs. Litvínov
Třinec
Litvínov

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: