Živě

Limit tisícovky diváků? Sparta by tak nejspíš měla smůlu

30. července 2020 16:22 - Davos/Praha

Ještě před měsícem a půl organizátoři Spenglerova poháru avizovali, že pokud by kvůli koronavirovým opatřením nesměli do hlediště arény v Davosu diváci, nejstarší hokejový turnaj na světě by se letos na konci roku vůbec nemusel uskutečnit. Nyní se zdá, že by se nehrálo ani v případě, kdyby byl do ochozů stadionu se sedmitisícovou kapacitou umožněn vstup i menší části fanoušků.

 

Vladimír Koča, HC Sparta Praha

„Pokud by na zápasy mohla jen tisícovka diváků, vážně bychom museli debatovat o zrušení turnaje. V takovém případě by totiž výdaje nejspíš byly větší než příjmy," uvedl pro Südostschweiz Gaudenz F. Domenig, prezident hokejového Davosu, který turnaj pořádá.

Spenglerův pohár se poprvé konal v roce 1923, až dosud se nehrál jen v letech 1939, 1940, 1949 a 1956. Letošního 94. ročníku se má zúčastnit i Sparta, která turnaj v letech 1962 a 1963 ovládla a naposledy se na něm představila před deseti lety. Kromě Pražanů má letos v Davosu startovat i domácí klub, výběr Kanady, ruská Kazaň a celky KooKoo Kouvola z Finska a Ambri-Piotta ze Švýcarska.

Sparta se těšila na událost, kterou naposledy zažila před 10 lety. Nakonec se jí nemusí dočkat

Limit v návštěvnosti však není jedinou překážkou uspořádání turnaje. Pokud by zahraniční týmy musely po příjezdu do Švýcarska povinně do karantény, Spenglerova poháru by se velmi pravděpodobně ani neúčastnily.

Sparta už zná všechny soupeře, na které může narazit na prestižním turnaji

Definitivní rozhodnutí, jestli letošní ročník bude zrušen, má padnout na podzim.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..