Slavia - Kladno 3:2Kladno porpvé v sezóně nestačilo na Slavii a už je poslední

16. Svoboda 2 : 0
20. Kadlec 3 : 0
22. Bílek 3 : 1
54. Patera 3 : 2

Hokejisté Kladna prohráli v zápase 45. kola O2 extraligy na ledě Slavie 3:2 a v tabulce klesli na poslední místo. Pražané o své výhře rozhodli v první třetině, ve které vstřelili všechny své branky. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky se tak v letošní sezóně na čtvrtý pokus dočkali proti Kladnu vítězství a v tabulce se vrátili na sedmé místo.

Slavia vstoupila do zápasu aktivně a nebezpečné šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve třetí minutě posílal puk před branku Kůrka a kladenský zadák Trončinský si oddychl, že puk po jeho nešikovném zásahu o centimetry minul Cikánkovu klec. O minutu později pálil z mezikruží Sloboda, branku ovšem netrefil. V sedmé minutě už ale šli domácí do vedení, když dorážkou ze vzduchu překonal Cikánka Havel.

Pražané ani po vedoucí trefě nepolevili, k zakončení se znovu probil bek Sloboda, i napodruhé však nezamířil přesně. V jedenácté minutě na sebe poprvé mohlo upozornit i Kladno, nakonec ale bylo rádo, že se skóre neměnilo. V oslabení totiž postupně ujeli k samostatnému nájezdu Vondrka s Červenkou, Cikánek ale odolal. To už se mu nepovedlo v šestnácté minutě, kdy Campbellovo nahození od modré tečoval mimo jeho dosah Svoboda.

Druhá přesilovka hostů a déja vu. Po další chybě na modré znovu unikl Červenka a i kvůli dvěma faulům, které posléze poslaly hosty do třech, nezakončil přesněji. Návod na zužitkování hry v početní výhodě ukázal svému soupeři Kadlec, který nekompromisní dělovkou vymetl pavučinky v Cikánkově svatyni a zvýšil už na 3:0. Středočeši se poprvé osmělili až v samém závěru třetiny, Procházkovu střelu zblízka ale slávisté stačili zablokovat.

<span>Ve druhé části Kladno ožilo hned v její druhé minutě snížil přesnou střelou nad lapačku Bílek. V polovině utkání pak byli hosté blízko kontaktnímu gólu, když Kalla zasouval puk do prázdné branky, Slipčenko ale touš na brankové čáře zastavil. V osmatřicáté minutě stálo při Středočeších štěstí, Vondrkovu střelu zastavila až pravá tyčka.</span>

<span><span>Závěrečná třetina odstartovala náporem Kladna. Nejprve se Slipčenko zapotil při střele Bělohlava, vzápětí zlikvidoval i zakončení Patery z hranice brankoviště. V 51. minutě si i hosté vybrali svůj díl smůly, Bělohlav totiž z hranice levého kruhu zamířil do tyče. Za další tři minuty nahazoval puk od modré Kameš a Paterovo pohotové sklepnutí puku znamenalo snížení na 2:3.</span></span>

<span><span>Minutu a půl před třetí sirénou odvolali hosté brankáře Cikánka a sáhli ke hře bze brankáře, jejich tlak navíc umocnilo vyloučení Kadlece. Definitivně rozhodnout mohl Červenka, místo zcela prázdné branky ale trefil jen tyč. I tak ale nakonec Slavia těsnou výhru udržela.</span></span>

<table border="0" cellpadding="2" cellspacing="2" class="table_1"><tbody><tr class="invert"><td>HC Slavia Praha - HC Geus Okna Kladno 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)</td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky: </strong>7. Havel (V. Růžička ml.), 16. T. Svoboda (Campbell, Vondrka), 20. Kadlec (Holec, Havel) - 22. Bílek (Eberle), 54. Patera (Kameš, Eberle). Rozhodčí: Mikula, Turčan - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 4880.</td></tr><tr><td><strong>Slavia:</strong> Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, Campbell, Kolařík, J. Drtina - Havel, Červenka, Tomica - T. Svoboda, Clarke, Vondrka - Kůrka, Holec, Doležal - M. Čermák, V. Růžička ml., Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský. </td></tr><tr><td><strong>Kladno:</strong> Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Trončinský, J. Dlouhý, Mudroch (22. L. Procházka), Šmach - Horna, Patera, M. Procházka - Bílek, Kalla, Valský - Eberle, Stieler (22. Čurilla), Kuchler - Bělohlav, Gengel, Frolík. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.</td></tr></tbody></table>