Rubriky:

Tipsport extraliga

Kousal zaplatí za výbuch vzteku na trestné, pokutován je i Černoch

24. září 2020 16:09 - Praha

Hokejový útočník Pardubic Robert Kousal byl disciplinární komisí extraligy potrestán pětitisícovou pokutou za nesportovní chování v nedělním utkání 2. kola proti Plzni. Forvard Karlových Varů Jiří Černoch pak z rozhodnutí disciplinárky přijde o deset procent z měsíčního platu za nafilmovaný pád nebo přehrávání, kterého se dopustil v nedělním duelu s Třincem.

 

David Taneček, ČTK

Kousalovi byly na začátku třetí třetiny zápasu s Plzní, které Dynamo nakonec vyhrálo 3:2 v prodloužení, uděleny dvě minuty za nedovolené bránění Milana Gulaše. S tím se ale nechtěl smířit, na trestné lavici několikrát vzteky praštil hokejkou o plexisklo.

Rozhodčí mu nakonec za následné protesty navrch uložili osobní trest do konce utkání, od předsedy disciplinárky Viktora Ujčíka teď přichází i pokuta ve výši pěti tisíc.

Černoch v polovině souboje s Třincem přibarvil pád po souboji s Matějem Stránským, za který byl útočník Ocelářů vyloučen.

„Černoch zneužil kontaktu s Matějem Stránským k tomu, aby jeho důsledky teatrálně zvýraznil a ovlivnil názor rozhodčích. Zákrok, kterým se mu protihráč pokusil ztížit postup podél hrazení, nebyl přitom takové intenzity ani charakteru, aby nevyhnutelně vedl k hráčově pádu na ledovou plochu takovým způsobem, jakým k němu nakonec došlo," vysvětlil Ujčík, proč se rozhodl Černocha pokutovat.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..