Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejová extraliga se přerušovat nebude. Kluby věří v individuální kapacitu na stadionech

2. října 2020 13:40 - Praha

Má se hokejové extraliga od pondělí, kdy začne platit zákaz fanoušků na sportovních akcích, na dva týdny přerušit, nebo se bude dál pokračovat? Tohle dilema řešili v pátek zástupci všech čtrnácti klubů nejvyšší soutěže prostřednictvím videokonference s ředitelem extraligy Josefem Řezníčkem. Nakonec zvítězil většinový názor, že hrát se bude dál, i když dojde k částečné úpravě původního rozlosování s ohledem na týmy, které se kvůli onemocnění covid-19 zrovna nacházejí v karanténě.

 

Vít Šimánek, ČTK

„Po zvážení všech pro a proti jsme se dopracovali k názoru, že extraliga bude během následujících čtrnácti dnů pokračovat. Vzali jsme v potaz zdravotní stav všech týdnů, některé jsou v karanténě, takže už teď je jasné, že nám iks zápasů (z původního rozpisu) vypadne," shrnul více než dvouhodinové jednání Řezníček.

Znamená to tedy, že do konce tohoto týdne platí limit maximálně tisícovky diváků na zimních stadionech, od pondělí se pak (nejen) hokej bude hrát dva týdny bez diváků. Zásadní ovšem je, že k přerušení extraligy nedojde.

Zlín si odložil z preventivních důvodů sobotní duel s Plzní

Už teď je ale jasné, že původní rozlosování úplně do puntíku platit nebude. I kvůli týmům, které se zrovna budou nacházet v karanténě. V současné době v ní jsou Karlovy Vary, Litvínov, Mladá Boleslav, Pardubice a Třinec. Testy na covid-19 pak podstupují v Hradci Králové a Zlíně a není vyloučené, že v karanténě skončí rovněž.

„Dohodli jsme se na alternativní úpravě původně rozepsaných zápasů tak, aby to vyhovovalo všem klubům. Budeme se muset podívat a počítat týmy, které vůbec můžou hrát a vytvořit nějaký spravedlivý rozpis," prohlásil Řezníček s tím, že existuje varianta přeložit zápasy naplánované na neděli 18. října na pondělí 19. října.

To kvůli tomu, že právě 19. října skončí dvoutýdenní zákaz fanoušků na stadionech. Kluby; možná trochu naivně; věří, že od 19. října by se pak diváci mohli na zimáky vrátit.

Jak dál, extraligo? Šéf svolal konferenci, rozhodnou se kluby soutěž přerušit?

„Kluby vyjádřily absolutní naději, že budou pokračovat vyjednávání prostřednictvím Národní sportovní agentury a jejího šéfa Milana Hnilička s autoritami ve vládě o individuálních kapacitách na stadionech, jako je tomu kupříkladu ve Švýcarsku," dodal Řezníček.

Kluby zároveň netrpělivě vyhlížejí, kdy bud schválen mimořádný dotační program, který by jim kompenzoval ekonomické ztráty způsobené diváckými omezeními. „Časový horizont, kdy se tak stane, neznáme, ale už je vše předáno na ministerstvo průmyslu a obchodu, takže by to mělo být v procesu," uzavřel Řezníček.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..