Rubriky:

Tipsport extraliga

Podle ředitele extraligy se může soutěž znovu rozjet 13. listopadu

13. října 2020 20:03 - Praha

Až 13. listopadu by se mohla v případě platnosti současných zpřísněných opatření proti šíření nemoci covid-19 znovu rozjet hokejová extraliga podle svého ředitele Josefa Řezníčka. Situací při řadě nejasností pro nebližší budoucnost se bude ve čtvrtek zabývat výkonný výbor Českého hokeje i představenstvo Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

 

Vít Šimánek, ČTK

Jasněji zatím nemají zástupci extraligy v otázce zákazu tréninků v halách ani po jednání předsedy Národní sportovní agentura (NSA) Milana Hniličky se zástupci ministerstva zdravotnictví.

"Je jasné, že rozhodnutí bylo vydané a omezuje hokej do 3. listopadu, tak jak to všichni čteme. Pracujeme na nějakých dvou variantách, ale potřebujeme se na to doptat klubů. Ve čtvrtek bude představenstvo APK a zasedá výkonný výbor, tam budeme ty věci probírat," řekl ČTK Řezníček.

Třinec trénuje v Polsku. Další týdny mimo led by pro nás byly devastující, vysvětluje Varaďa

V pondělí se na mimořádné valné hromadě APK kluby dohodly, že požádají ministra zdravotnictví Romana Prymulu otevřeným dopisem o povolení tréninku v halách a chtěly dosáhnout i obnovení soutěže. V ten den začal platit do 25. října zákaz všech soutěží v zemi a sportování ve vnitřních prostorách. Řezníček tak plánoval nový rozpis od 30. října. Již dnes se po dalším zpřísnění ale omezení prodloužilo, takže kluby čeká další jednání.

I profesionální sportovci mohou trénovat maximálně po šesti

"Musíme se dohodnout na tom, jaký způsobem postupovat. Variant je několik a musíme do toho samozřejmě zakomponovat i péči o poskytnutí plnění partnerů. Bavit se o základní části, o předkole a play off, co je pro kluby ve směru k partnerům přednější," uvedl Řezníček.

"Tím způsobem budeme směřovat úpravy, abychom se do toho vešli a nebyli nijak přeexponovaní. Sice nám pomáhá reprezentační přestávka od 3. do 13. listopadu, ale přesto nás termíny na to, co potřebujeme doplnit, velice limitují. Už se do toho rozpisu nevejdeme. Budeme muset někde nějaké termíny přidávat, dohledat si je, nebo něco krátit. To je otázka na kluby," doplnil ředitel extraligy.

Liberec, Sparta a Třinec mají smůlu! Liga mistrů se v této sezoně hrát nebude

Nedostatek termínů podle něj nastává i přesto, že dnes zrušila sezonu Liga mistrů, v které se měly představit Liberec, Třinec a Sparta. Jestli se současné podmínky opět nezmění, mohla by extraliga přerušená po nedělních zápasech znovu začít 13. listopadu. "Tam to teď musíme posunout. Jeden termín bychom tak našli ještě v reprezentační přestávce," řekl Řezníček.

Přestože o omezeních tréninku ve vnitřních prostorách bylo rozhodnuto už ve čtvrtek, nemají zástupci extraligy stále jasno, zda je v této oblasti možné pro profesionální sport něco měnit. "Zkouší se to přes všechny možné varianty. Doufám, že se ta situace teď ke konci týden trošku uklidní, že pánové budou mít nějakým způsobem ještě čas to hodnotit," uvedl Řezníček.

Omlouváme se! Je to naprosto neslučitelné s morálními hodnotami, kají se hokejisté Třebíče

Možnost trénovat je pro hokejisty zásadní. "Doufáme, že budeme vědět více. Protože čím dřív, tím líp. Tréninky mají návaznost jak na extraligové zápasy, tak zápasy národního mužstva. Pokud extraligoví hráči nebudou připraveni na reprezentační akci, tak ta situace není dobrá," poukázal Řezníček i na plánovaný turnaj Karjala.

Od pondělní tiskové konference vlády se Řezníček a spol. snaží zjišťovat, co pro hokej nová nařízení znamenají. "Zatím je vidět, že to bylo všechno takové zmatečné. To rozhodnutí samozřejmě přišlo zase rychle, bylo to překotné. Není to asi úplně komfortní pro nikoho," uvedl.

"Oni mají všichni starost, aby ta čísla (nakažených covidem) zastavili. Já si dovedu představit, že se tam sport, hokej a fotbal hází na druhou kolej, aby vyřešili věci, které je trápí. Potřebovali bychom vědět, děláme pro to všechno. Ale neboucháme na dveře, že chceme dovnitř, musíme se k té komunikaci nějakým způsobem dopracovat," dodal Řezníček.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..