Jágra ve Špindlu neuvidíte! Na velkolepou akci pod širým nebem letos nedojde

15. října 2020 10:04 - Praha

Hokejová akce Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se uskuteční až v roce 2021. S ohledem na aktuální situaci a vládní nařízení směrem k pandemii koronaviru se organizátoři rozhodli atraktivní hokejovou akci původně naplánovanou na letošní prosinec posunout o rok – 9.-11. prosince 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají automaticky v platnosti na nový termín a není zapotřebí je vyměňovat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na dojezdu sjezdovky ve Svatém Petru se na provizorně vybudovaném stadionu s kapacitou pro 7500 diváků měl pod širým nebem odehrát mimo jiné duel extraligy mezi Spartou a Hradcem Králové a rovněž zápas Jágrových kladenských Rytířů s Vrchlabím v rámci první ligy. V plánu byl i souboj českých a slovenských hokejových legend, síly měly změřit také reprezentační výběry Česka a Slovenska v para hokeji a dojít mělo i na zápasy juniorů.

„Winter Classic měl být největší hokejovou akcí v česko-slovenském prostředí v letošním roce, bohužel situace ohledně covid-19 nám nedovoluje připravit ji v rozsahu, jaký si tento unikátní průřez hokejem zaslouží. Zdraví fanoušků i hráčů je pro nás prioritou, proto jsme se rozhodli akci přeložit na rok 2021," uvedla Andrea Bársony, spolumajitelka pořádající agentury Eniva.

„Mrzí mě to," netají Jaromír Jágr, majitel Rytířů, kteří byli spoluorganizátorem akce.

„Winter Classic jako průřez českým hokejem je unikátní událost, skvělá myšlenka a akce, kterou sport a hokej zejména v tomto období opravdu potřebují. Každopádně věřím, že všechny zainteresované kluby i partneři nám zachovají přízeň a podpoří tuto unikátní akci i v roce 2021. Pro mě osobně byla velká výzva zahrát si v Česku pod širým nebem. Bohužel si musím počkat ještě o rok déle," netají zklamání legendární osmašedesátka.

„Naše priorita byla ale jednoznačná – uspořádat Winter Classic jako akci, která podpoří český sport v tomto nelehkém období a jako unikátní a velkolepou oslavu českého i slovenského hokeje. A to v současné situaci není možné," uvědomuje si Bársony.

WInter Classic v horském prostředí se v České republice ani jinde ve světě ještě nikdy nekonal a organizátoři věří, že příští rok v prosinci už se fanoušci premiéry dočkají.

„Máme k dispozici rok navíc, který se pokusíme maximálně využít k tomu, abychom pro diváky sestavili opravdu nabitý program. Ten doprovodný bude ještě bohatší, než jsme zamýšleli původně – uděláme prostě všechno proto, aby si fanoušci ze Špindlerova Mlýna odnesli jedinečný zážitek. V tomto momentu je prodáno cca 70 % vstupenek, což znamená, že o akci je i navzdory nepříznivé epidemiologické situaci mimořádný zájem a diváci si tudíž zaslouží dostat za svou věrnost českému hokeji opravdu mimořádný 'dárek'," dodává. Bársony.

Až dosud se v české extralize uskutečnily čtyři duely pod širým nebem. V roce 2011 se hrálo na plochodrážního stadionu ve Svítkově, kde Pardubice hostily Brno. V lednu 2016 se v Brně za Lužánkami utkala Kometa s Plzní a Spartou. Letos se v Drážďanech na fotbalovém stadionu před návštěvou 32 009 diváků, což znamenalo nový rekord soutěže, utkaly Litvínov se Spartou.

„Přesunutí akce na příští rok naprosto schvaluji. V současné době není možné váhat, oddalovat rozhodnutí vzhledem k náročnosti přípravy a hlavně nejistotě, zda by se akce mohli zúčastnit diváci. Bez diváků by Winter Classic postrádal veškerý smysl," řekl šéf hokejových Pardubic a zástupce titulárního partnera akce, společnosti D+D REAL, Petr Dědek.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..