Rubriky:

Tipsport extraliga

Další hokejová solidarita. V Budějovicích darovali plazmu

27. října 2020 14:54 - Praha

V úterý ráno se sešli v nemocnici. Tři hráči a jeden manažer hokejového klubu z Českých Budějovic. Místo tréninku šli darovat rekonvalescentní plazmu. Kabinou jihočeského týmu prošla nemoc covid-19, hokejisté se po uzdravení nyní rozhodli darovat tekutinu, která může pomoci těm, kteří bojují s koronavirem.

 

hcmotor.cz

Po otestování krevních vzorků byli vybráni Martin Beránek, Vít Christov, Radek Prokeš a generální manažer Stanislav Bednařík. Jim testy ukázaly, že jsou vhodnými dárci plazmy.

Usedli do křesel a podstoupili čtyřicetiminutovou proceduru. „Není to nijak nepříjemné. Všichni v transfuzním centru Plasmafera se k nám chovali velmi mile, a tak nám to poměrně rychle uteklo. Jsme moc rádi, že jsme mohli alespoň touto formou pomoct," citoval server hcmotor.cz bezprostřední pocity po darování generálního manažera Bednaříka.

Hokejový Edmonton v slzách. Truchlí i hvězdní Gretzky a McDavid, emotivních reakcí přibývá

Před pár dny podobný proces poznali také sparťanští hokejisté. "Víme, že situace není v současné době zejména pro zdravotníky vůbec jednoduchá. Člověka to nic nestojí, plánujeme hned další den naskočit zpátky do tréninku," vyjádřil se útočník Roman Horák. „Rádi jsme pomohli a odcházeli s dobrým pocitem," přidal se na webu hcsparta.cz obránce Tomáš Dvořák. Stejnou cestou se vydali také hráči Zlína.

V Česku bylo k pondělní půlnoci téměř 163 tisíc lidí evidováno s nemocí covid-19, z toho 5613 bylo léčeno v nemocnicích.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..