Rubriky:

Tipsport extraliga

Přiblížil se restart hokeje a fotbalu? Hnilička jde ve čtvrtek jednat na ministerstvo zdravotnictví

27. října 2020 17:42 - Praha

Původně mohlo být jasno už minulý pátek, jenže vyšehradská noční schůzka ministra zdravotnictví Romana Prymuly s předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem do všeho hodila vidle. A tak se jednání o možném restartu tuzemské nejvyšší hokejové a fotbalové soutěže uložila ke spánku. Ve čtvrtek ale budou obnovena a obě ligy doufají, že dostanou zelenou k návratu do zápasové akce.

 

Petr Hloušek, Právo

Právě na čtvrtek si totiž předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička, který za fotbal i hokej u vlády oroduje, domluvil schůzku na ministerstvu zdravotnictví.

„Ve čtvrtek by se mělo na ministerstvu zdravotnictví uskutečnit jednání, které by mělo navázat na ta dřívější. I když samozřejmě nedokážu odhadnout výsledek, mělo by dojít k zásadnímu posunu ohledně spuštění nejvyšší fotbalové a hokejové ligy," prohlásil pro Sport.cz mluvčí NSA Jakub Večerka.

Prymulova aféra může zasáhnout do plánu na brzký restart ligových soutěží. Ze schůzky sešlo

Podle zdroje Sport.cz jsou náznaky, že právě už ve čtvrtek může být blízko ke spuštění fotbalové ligy a hokejové extraligy. Nebo dokonce už rovnou dojde k odsouhlasení restartu obou soutěží. I když daný zdroj jedním dechem připouští možnou nelibost některých politiků, proč by měly v době zpřísňování vládních opatření dostat fotbal s hokejem výjimku. Byť by se zápasy pochopitelně hrály před prázdnými tribunami a za velmi přísných hygienických opatření.

„V rámci vyjednávání se velmi výrazně řeší, za jakých hygienických podmínek by se soutěže mohly spustit. Fotbal je má nastavené poměrně tvrdě již od startu sezony. Hráči byli pravidelně testováni třeba i několikrát týdně. Hokej to měl trošičku volnější a patrně by ho čekalo určité zpřísnění. Hokejisté by museli najet na pravidelnější režim testování," tvrdí Večerka.

NSA už dříve vyjednala výjimky o konání sportovních akcí v ČR třeba pro tenisový turnaj WTA v Ostravě, utkání českých fotbalových zástupců v Evropské lize, nebo pro Oktagon MMA.

Král s Řezníčkem píšou Babišovi a Prymulovi. Extraligové kluby si spočítaly promořenost

„O těchto výjimkách mohla rozhodnout hlavní hygienička Jarmila Rážová, jenže v případě fotbalové a hokejové ligy jde o plošné opatření a rozhodnutí je proto na ministrovi zdravotnictví," vysvětluje Večerka.

Na čtvrteční schůzce se však nebude řešit jen tuzemská nejvyšší fotbalová a hokejová liga. Tématem budou i výjimky pro mistrovství Evropy v judu, které se má v Praze uskutečnit v listopadu, stejně jako zápasy kvalifikace o ME basketbalistek. Řešit se bude i hokejová dvacítka, kterou na přelomu roku čeká v Edmontonu MS. Tým trenéra Mlejnka se ale kvůli zákazu trénování v uzavřených prostorech nemá kde připravovat.

„Milan Hnilička o všech výjimkách, které dosud ještě nebyly uděleny, tvrdě vyjednává. Jsme v tuhle chvíli jediná země v basketbale a hokeji, která se zatím nemůže připravovat na takhle vrcholné mezinárodní akce," avizuje Večerka.

Jan Škvor, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..