Rubriky:

Tipsport extraliga

Odvolací komise APK nerozhodla. Šulc i kluby se verdiktu diví

22. prosince 2010 09:01 - PRAHA

Konec a verdikt nepřišel. Tento případ v hokejové extralize pokračuje dále. Úterní schůzka Odvolací komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje rozhodnutí o odvolání Mladé Boleslavi a Plzně v případu bodových odpočtů v extralize nepřinesla. Podle předsedy komise Mojmíra Šatavy nedošlo k naplnění všech bodů odvolacího řádu potřebných k tomu, aby komise rozhodovala.

 

Petr Eret, ČTK

Případ se nyní vrací k oběma potrestaným klubům a řediteli extraligy Stanislavu Šulcovi. "Toto rozhodnutí mě zklamalo a považuju ho za alibistické a špatné i z hlediska špatného výkladu odvolacího řádu," řekl ČTK Šulc, který se oficiálně a komplexněji plánuje vyjádřit v pondělí. "Ještě se chci poradit s kolegy a našimi právníky," vysvětlil ředitel soutěže.

"Naše komise si je vědoma velikosti celé té kauzy a chceme, abychom z toho i my jako komise vyšli s čistým štítem. K tomu je třeba, aby byly procesně naplněny všechny odstavce odvolacího řádu, k čemuž ale nedošlo," řekl dnes Šatava.

Celá záležitost se řeší kvůli administrativním nesrovnalostem. Za neoprávněné starty hráčů přišly o body tři kluby české nejvyšší soutěže: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 bodů, Plzeň ztratila 19 a Kladno šest bodů.  

Václav Hořejší, ředitel BK Mladá Boleslav
"V Boleslavi jsme se domluvili, že záležitost dostane do ruky právník, poté vydáme oficiální stanovisko klubu. Osobně si myslím, že tento průběh je nešťastný. Zatím to nechci komentovat. Musím si udělat rozbor, aby má odpověď byla fundovaná. Nicméně po čtrnácti dnech není rozhodnutí žádné, to z důvodu, že to komisi nepříslušelo. A to proto, že ředitel extraligy to měl vrátit klubům jako stížnost bezpředmětnou, tak aby si mohly kluby ke komisi stěžovat. To se nestalo. Co bude dál, netuším. Zkrátka patová situace stále trvá. Mám neutrální pocit."

"Pan Šulc uvedl, že v mezích, které má k dispozici, postupoval podle řádů Českého svazu ledního hokeje a vyčerpal všechny možnosti. Abychom však rozhodovali nyní my, měl by podle řádů odvolání klubů odmítnout a vrátit jim ho zpátky," uvedl Šatava. Až dosud přitom všichni aktéři tvrdili, že po verdiktu ředitele soutěže se kluby mohou odvolat pouze k Šatavově komisi.

Výsledek jednání dala pětičlenná komise ve složení Šatava, Martin Urban, Vladimír Šubrt, Zdeněk Haber a Bohumil Kožela vědět v úterý večer Šulcovi i klubům. "V tuto chvíli je pro nás kauza procesně nepříslušná. Pokud se ale tento zmíněný krok naplní, pak budeme muset samozřejmě rozhodnout. Nechci však předjímat či spekulovat, co bude dál," uvedl Šatava.

Vedení Kladna trest o odečtu bodů přijalo, Mladá Boleslav i Plzeň se s ním nechtějí smířit a sáhly k odvolání. Oba kluby zároveň připustily možnost hájit se v případě neúspěchu soudní cestou.

Vyjádření Jaromíra Zavorala z HC Plzeň 1929
Co říkáte rozhodnutí odvolací komise APK?
Já ho moc dobře nechápu. Tři týdny zasedali, potom přišli na toto, to je krása. Zatím nevíme, co budeme dělat, musíme se poradit s právníkem, musíme se zamyslet, co se mělo udělat, jaká jsou další řešení.
Co nyní bude tedy následovat?
Budeme se samozřejmě radit, ale dnes jedeme do Vítkovic, takže teď už na hodině asi nezáleží. Musíme s právníkem vymyslet další kroky.
Překvapilo vás rozhodnutí komise?
Situace je dost patová, když Šulc řekne, že nic dělat nebude, tak nic dělat nebude. Já jsem čekal jiné rozhodnutí. Ať už o pochybení kohokoli. Jestli rozhodnutí o kontumaci platí, nebo neplatí. Tomuto nerozumím, tohle mi musí vysvětlit právník.

lik, ČTK, Sport.cz

  5:1 Brno - Olomouc 5:1   dohráno
20201204T18:00:00+0100
Brno vs. Olomouc
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc
O2 Sport 4:3 Karlovy Vary - Liberec 4:3   dohráno
20201204T17:30:00+0100
Karlovy Vary vs. Liberec
Karlovy Vary vs. Liberec
Karlovy Vary
Liberec
  5:2 Ml. Boleslav - Hradec Králové 5:2   dohráno
20201204T17:30:00+0100
Ml. Boleslav vs. Hradec Králové
Ml. Boleslav vs. Hradec Králové
Ml. Boleslav
Hradec Králové
  1:5 Vítkovice - Pardubice 1:5   dohráno
20201204T17:30:00+0100
Vítkovice vs. Pardubice
Vítkovice vs. Pardubice
Vítkovice
Pardubice
  4:2 Třinec - Litvínov 4:2   dohráno
20201204T17:00:00+0100
Třinec vs. Litvínov
Třinec vs. Litvínov
Třinec
Litvínov
  7:5 Plzeň - Zlín 7:5   dohráno
20201204T16:30:00+0100
Plzeň vs. Zlín
Plzeň vs. Zlín
Plzeň
Zlín

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..