Plzeň si upevnila pozici lídra, Hradec poprvé prohrál! Přestřelku ovládla Sparta

Poprvé od začátku nového ročníku ovlivněného pandemií vyjela v hokejové Tipsport extralize v pondělí na led všechna mužstva! Lídr z Plzně upevnil v utkání 15. kola svoji pozici v neúplné tabulce po výhře 5:2 nad Pardubicemi, vítěznou sérii prodloužil také Třinec drtivým vítězstvím 7:2 v Karlových Varech. Naopak Hradec Králové vstoupil do extraligy po koronavirové pauze neúspěšně. Tým, který v pěti předešlých kolech získal čtrnáct bodů, poprvé v ročníku poznal hořkost porážky, na ledě Vítkovic prohrál 1:2.

Hráči Plzně se radují z úvodního gólu v utkání s Pardubicemi.

Dno tabulky opustil Litvínov po premiérové výhře v sezoně (4:2 v Brně), hned deset gólů bylo k vidění ve Zlíně, odkud veze tři body Sparta po výsledku 6:4. V dalších zápasech Liberec udolal Olomouc 2:1 a České Budějovice podlehly Mladé Boleslavi 1:2 v prodloužení.

Pardubice odjely v sobotu ze Sparty s debaklem, za kratší konec tahaly i na ledě plzeňského lídra a v tabulce klesly na poslední místo. Ani Kousalův gól na 1:2 ve druhé třetině Indiány nezneklidnil, dalšími dvěma trefami ještě v prostřední části hry získali pohodlný náskok, který v klidu udrželi až do konce a slaví šestou výhru v řadě. Současně oplatili i s úroky soupeři prohru 2:3 v prodloužení, kterou s Dynamem utrpěli v prvním zářijovém měření sil v sezoně.

Brankář Zlína Libor Kašík inkasuje gól. Vpravo je Andrej Kudrna ze Sparty.

Sparta jede. V sobotu nedala šanci Pardubicím, které smetla 7:1, a střelecký prach jí nezvlhl ani ve Zlíně, kde domácí tým přestřílela 6:4.  Berani naposledy hráli 27. září a v utkání dvakrát vedli o dva góly (2:0 a 4:2), ale rozehranější Pražané v závěrečné třetině strhli výhru, už pátou v řadě, na svoji stranu. Vítězství jim vystřelil v přesilovce kapitán týmu Michal Řepík.

První prohru v sezoně musí skousnout královéhradecký Mountfield. Po pěti výhrách v řadě neuspěli Východočeši na ledě ve Vítkovicích. Vedli sice brzy po Perretově gólu, ale zkušení domácí borci Roman Polák a Jan Hruška skóre v prostřední části hry otočili. Už ve středu se oba celky utkají znovu, tentokrát v Hradci.

Třinec odehrál v letošním ročníku teprve čtyři zápasy, přesto již podruhé změřil síly s Karlovými Vary. A duel znovu skončil vysokým vítězstvím Ocelářů, kteří o svém triumfu v lázeňském městě rozhodli už v úvodní třetině, kterou vyhráli 4:0. Hattrickem se blýskl Matěj Stránský a Třinec se posunul na páté místo neúplné tabulky, právě před svého dnešního soupeře.

Brankář Karlových Varů Jan Bednář, v popředí zády Erik Hrňa z Třince.

Čtvrtý Liberec tentokrát bez tradičního znaku Bílého Tygra na hrudi potvrdil, že na vlastním ledě body neztrácí. A to už vůbec ne s Olomoucí, kterou porazil podesáté za sebou. Tentokrát však tuhou bitvu rozhodl až necelé čtyři minuty před vypršením základní hrací doby Michal Bulíř.

Litvínov už není poslední! Severočeši po čtyřech prohrách za sebou zaskočili brněnskou Kometu na jejím ledě ve druhé třetině, kdy nejprve Havelka se Ščotkou v rozmezí pouhých 50 sekund překlopili vedení na stranu Vervy a ještě v této části hry přidal pojistku Zdráhal. Kometě se nedaří, ze čtyř zápasů tři prohrála a dál čeká na úspěch v základní hrací době.

Premiérového vítězství se ani v sedmém utkání v sezoně nedočkal nováček z Českých Budějovic. Dlouho sice vedl po Voženílkově trefě z přesilovky ve druhé třetině, ale hosté nejprve rovněž v početní výhodě srovnali v třetí části skóre a v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Středočechy po 38 sekundách David Šťastný. Hokejisté z města automobilů se venku představili potřetí v sezoně a poprvé vyhráli.

Hokejová Tipsport extraliga - 15. kolo:
Zlín - Sparta 4:6
Branky: 18. a 25. Köhler, 22. Honejsek, 34. Šlahař - 24. a 37. Rousek, 36. a 60. D. Tomášek, 23. A. Kudrna, 58. Řepík
Liberec - Olomouc 2:1
Branky: 33. T. Rachůnek, 57. Bulíř - 31. Nahodil
České Budějovice - Mladá Boleslav 1:2 v prodloužení
Branky: 23. D. Voženílek - 53. Ševc, 61. D. Šťastný
Karlovy Vary - Třinec 2:7
Branky: 31. Pulpán, 45. Hladoník - 10., 24. a 50. M. Stránský, 8. Zadina, 14. Martin Růžička, 16. P. Vrána, 37. O. Kovařčík
Vítkovice - Hradec Králové 2:1
Branky: 28. R. Polák, 37. J. Hruška - 3. Perret
Brno - Litvínov 2:4
Branky: 7. Valský, 42. Schneider - 24. M. Havelka, 25. Ščotka, 37. P. Zdráhal, 60. Jarůšek
Plzeň - Pardubice 5:2
Branky: 32. a 60. P. Straka, 2. F. Suchý, 24. Gulaš, 28. P. Musil - 27. Kousal, 49. Svačina