Vítkovice otočily duel s Třincem, Liberec si zajistil druhé místo

Hokejisté vedoucího Třince prohráli ve šlágru 52. kola s Vítkovicemi 4:5, přestože ještě v polovině zápasu vedli o tři branky. Nadějně rozjetý zápas ztratilo i Kladno proti Litvínovu. Chemici vstřelili ve třetí části čtyři branky a slaví výhru 5:3. Liberec si vítězstvím nad Budějovicemi zajistil druhé místo. V předkole na sebe narazí Slavia s Karlovými Vary a Litvínov s Plzní. Jsou již také známé dvě čtvrtfinálové dvojice - Vítkovice narazí na České Budějovice, Zlín na Pardubice.

Hokejisté Třince a Vítkovic při potyčce

Vítěz základní části z Třince prohrál ve Vítkovicích 4:5, přestože Oceláři ještě v polovině utkání vedli o tři góly. Ještě před koncem druhé části však snížil na 3:4 dvěma brankami Vrána, ve třetí třetině pak dva zásahy přidal i Pohl a zajistil Ostravanům tříbodovou výhru. Vítkovice skončily po základní ćásti třetí a narazí na České Budějovice.

Slavia měla před zápasem v Brně jistotu předkola, Kometa zase byla odsouzena k boji o udržení, a tak utkání mohlo plynout v uvolněném tempu. V sestavě Pražanů se objevilo hned pět juniorů a tři dorostenci, i přesto Růžičkovi svěřenci v hale Rondo vyhráli s přehledem 5:1. Při svém třetím startu v seniorské extralize si připsal premiérovou trefu slávista Klhůfek, který otevíral skóre.

Pardubice vyhrály nad poslední Mladou Boleslaví 1:0, vítěznou branku vstřelil už v šesté minutě Pineault.. Ve čtvrtfinále čeká na Východočechy Zlín, který sehraje první dva duely na svém ledě. Pardubice sice získaly stejně bodů jako Ševci, na páté místo je však poslala horší bilance vzájemných zápasů.

Zlín i přes prohru začne čtvrtfinále doma

Karlovy Vary doma podlehly pražské Spartě 1:2 a v předkole play-off narazí na další pražský tým – Slavii. Spartu poslal do vedení v šesté minutě Kafka, přesně o dvě minuty později srovnal Sailer. Na gól Treilleho z úvodu třetí třetiny už Západočeši odpovědět nedokázali a se základní částí se rozloučili prohrou.

Plzni stačil na výhru proti Zlínu jediný gól, který vstřelil v deváté minutě Lammers. Plzeň i přes vítězství skončila devátá a kvůli horší vzájemné bilanci s Litvínovem začne předkolo play-off na ledě Chemiků. Zlín i přes prohru odstartuje čtvrtfinále s Pardubicemi před vlastními fanoušky.

Kolaps Kladna proti Litvínovu

Totální kolaps ve třetí třetině proti Litvínovu předvedlo Kladno. Středočeši ještě ve 45. minutě vedli 3:1, nakonec ale nezískali ani bod. Chemici totiž třemi trefami zápas otočili, když vítězný gól zaznamenal stejně jako v pátek proti Liberci obránce Jareš. Náskok Kladna na poslední Mladou Boleslav tak zůstává dvoubodový.

Zápas rozdílných třetin sehrál Liberec s Českými Budějovicemi. Severočeši vedli po první části 2:0, po dvou třetinách už ale bylo srovnáno. V závěrečném dějství přidal Liberec tři góly a výhrou 5:2 si zajistil druhé místo po základní části.

Tipsport hokejová extraliga, 52. kolo:
Brno - Slavia Praha 1:5on-line
Branky: 18. Hubáček - 13. Klhůfek, 17. Poletín, 36. Pospíšil, 42. T. Svoboda, 58. Jebavý.
Pardubice - Ml. Boleslav 1:0on-line
Branka: 6. Pineault.
Vítkovice - Třinec 5:4on-line
Branky: 16. Burger, 36. a 38. Vrána, 51. a 52. Pohl - 10. M. Růžička, 20. a 29. Varaďa, 23. Polák.
Liberec - Č. Budějovice 5:2on-line
Branky: 1. Bartovič, 20. Čakajík, 43. Ulrych, 46. Ondřej, 60. Hunkes - 34. Šimánek, 37. Kolarz.
Kladno - Litvínov 3:5on-line
Branky: 10. Patera, 17. Bicek, 18. Valský - 9. Vopat, 46. V. Hübl, 54. Jareš, 58. Kracík, 60. Kubinčák.
Karlovy Vary - Sparta Praha 1:2on-line
Branky: 8. Sailer - 6. Kafka, 42. S. Treille.
14. Ml. Boleslav52144529123:15833
Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22, Plzni 19 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů. O pořadí na 4. a 5. místě rozhodla bilance ve vzájemných zápasech (Zlín - Pardubice 3:1, 3:4, 4:2, 2:3 v prodl.), stejně tak na 8. a 9. místě (Litvínov - Plzeň 1:6/Plzni se nepočítají tři body odečtené v kauze neplatných registrací, 0:3, 4:3 po sam. nájezdech, 1:0).