Liberec srovnal sérii se Slavií, Třinec vede nad Litvínovem 2:0 na zápasy

Hokejisté Liberce se poučili z prvního čtvrtfinálového duelu se Slavií a v neděli odpověděli na sobotní prohru 4:5 přesvědčivým vítězstvím 5:1. Vyrovnaná série se stěhuje do Prahy, kde bude pokračovat ve středu. Hokejisté Třince si naopak s Litvínovem poradili i ve druhém utkání a po vítězství 3:2 vedou 2:0 na zápasy. Ve skupině o udržení smetlo Kladno Spartu 5:0 a udrželo se v tabulce před poslední Mladou Boleslaví, která porazila Kometu Brno 5:2..

Při druhém střetnutí Liberce se Slavií plály na ledě emoce a rozhodčí měli plné ruce práce.

Klíčem k libereckému úspěchu byly přesilové hry, domácí z početní výhody skórovali hned čtyřikrát. Trestná lavice byla ale v permanenci prakticky bez přerušení, rozhodčí vylučovali téměř třicetkrát!

Skóre zápasu otevřel v 8. minutě při početní převaze svižnou střelou Vak a ještě před první přestávkou Bílí Tygři znásobili vedení při další přesilovce po pohotové dorážce Hořavy. Ve 25. minutě přidal Vak třetí gól povedenou střelou z první a v 46. minutě zvýšil vedení při početní výhodě kapitán Nedvěd.

V 50. minutě se povedl husarský kousek Slavii. Při dvojnásobném oslabení unikl domácí obraně Pospíšil a zařídil čestný úspěch hostů. Liberec ale hned za sedmnáct sekund ukázal, kdo je v neděli na ledě pánem a Víškova dorážka stanovila konečnou podobu skóre.

Radost Martina Růžičky (vlevo) a Radka Bonka z Třince z třetího gólu v síti Litvínova.foto: ČTK/Petr Sznapka

Bonk pomohl dvěma góly

Litvínov v sobotu dostal na ledě Třince výprask 6:0 a přestože domácí od úvodních sekund opět bušili na obranné pásmo soupeře, měl zápas přece jen jiný vývoj. Ve 3. minutě totiž napřáhl na útočné modré litvínovský Gula a 209 minut trvající domácí série brankáře Hamerlíka bez inkasovaného gólu skončila. A v 6. minutě při hře 4 na 4 dostal puk před brankou Ocelářů osamocený Jánský a hosté slavili dvoubrankový náskok.

Za tři a půl minuty se ale Chemici vlastní nedisciplinovaností o slibné vedení připravili. Oceláři dostali možnost výhody dvou mužů v poli a šance ochotně využili: pohlednou akci zakončil Bonk.

Pouhých 49 sekund po začátku prostřední přišli Severočeši o vedení definitivně. Po Hrabalově pohledné akci totiž jednoduše zakončoval do odkryté branky Růžička. A ještě před polovinou utkání byl obrat dokonán, vítězný gól domácích vstřelil Bonk.

Čtvrtým kolem pokračovala v neděli také skupina o udržení. V tabulce předposlední Kladno doma smetlo 5:0 Spartu a udrželo se tak před poslední Mladou Boleslaví, která bez větších problémů přehrála brněnskou Kometu.

Play-off hokejové extraligy - čtvrtfinále, 2. zápasy
Liberec - Slavia 5:1on-line
Branky: 8. Vak, 19. Hořava, 26. Vak, 46. Nedvěd, 51. Víšek - 50. Pospíšil. Stav série 1:1.
Třinec - Litvínov 3:2on-line
Branky: 9. Bonk, 21. Růžička, 29. Bonk - 3. Gula, 6. Jánský. Stav série: 2:0.
Skupina o 11.-14. místo - 4. kolo
Mladá Boleslav - Brno 5:2on-line
Branky: 11. Loskot, 16. Divíšek, 35. Marušák, 37. Bahenský, 56. Loskot - 12. Dlouhý, 53. Bičánek.
Kladno - Sparta 5:0on-line
Branky: 13. Kalla, 27. Bicek, 45. Hovorka, 54. Kalla, 57. Bicek.
Tabulka skupiny o udržení
1.HC Kometa Brno56215129143:15674
2.HC Sparta Praha56157331122:15462
3.HC Vagnerplast Kladno56123635118:18242
4.BK Mladá Boleslav56164531133:16939
Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200