Rubriky:

Tipsport extraliga

Gól visel na vlásku, byla to super smůla, litoval zlínský brankář Duba

8. března 2011 07:35

Občas připomínal neprůstřelnou zeď, ale i ta byla nakonec zbořena. A to dvakrát. Jednou při přesilovce, podruhé v samostatných nájezdech. Zlínský brankář Tomáš Duba předvedl téměř padesát úspěšných zákroků, ale na Pardubice to nestačilo, Zlín prohrává ve čtvrtfinále 0:3 na zápasy. Jediná porážka ho dělí od konce sezóny. „Strašně nás to mrzí, vítězství bylo hrozně blízko,“ litoval zkušený gólman.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Připsal jste si osmačtyřicet zákroků. Jak mrzí taková porážka, když podáte skvělý výkon?
Chtěl jsem mužstvu pomoct. Překvapilo mě, že se v nájezdech jely jen tři nájezdy, myslel jsem, že jich bude v play-off pět... byli o jeden gól lepší.

Prohráváte 0:3 na zápasy, jak velká je šance otočit sérii, museli byste vyhrát čtyřikrát v řadě?
Nehráli jsme úplně špatně, vítězství jsme si, myslím, zasloužili, ale zítra nám nezbývá než vyhrát a sérii vrátit do Zlína. Zápasy jsou vyrovnané, vždy prohrajeme o jeden gól, máme v šancích i trochu smůly. Jeden zápas si určitě zasloužíme vyhrát.

A co otočit celou sérii?
Na to teď nemyslím, teď chci vyhrát v úterý, potom se uvidí. Nám jde o to se chytit, dnes to byla super smůla, ale můžeme si za to sami, neproměňujeme šance. Uvidíme, co se dá dělat.

Jak porazit mistrovské Pardubice?
Nesmíme prohrávat hned po pěti minutách, v play-off to je hrozně těžké otočit. Dobře jsme bránili, z brejků jsme měli šance, musíme si na ně počkat.

Co byste poradil spoluhráčům na brankáře Martina Růžičku? 
On chytá výborně, ukázal to i v nájezdech, obránci mu pomáhají. Je to vyrovnaný, obě mužstva hrají dobře dozadu. Možná mu více clonit, to bych poradil asi jediné.

Co říci k jejich útočníkům?
Mají výborný pohyb, a to hlavně doma, je těžké je bránit. Počítám s tím, občas mají velké šance, ale z toho kluky neviním, je to těžké ubránit. Prostě mají šikovné kluky, dokáží si šanci rozmyslet, nahrát a dát to do prázdný branky. Musím od nich čekat něco víc.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..