Vítkovice přišly pro zápasy se Spartou a Brnem o Kanaďana Malleta

13. listopadu 2020 13:53 - Praha
(Aktualizováno: 13. listopadu 2020 16:32)

Hokejisté Vítkovic se v nejbližších dvou extraligových zápasech v pátek proti Spartě a v neděli proti Kometě Brno budou muset obejít bez Alexandra Malleta. Osmadvacetiletému kanadskému útočníkovi zastavila na dva duely činnost disciplinární komise za jeho zákrok na kapitána Hradce Králové Radka Smoleňáka ve středečním utkání.

 

David Taneček, ČTK

K incidentu došlo ve 49. minutě zápasu, kdy Smoleňák vystřelil a poté byl nevybíravě dohrán Malletem. Přestože se střídačka Východočechů dožadovala trestu pro Kanaďana, hlavní rozhodčí Šindel s Pešinou nevylučovali.

Vedení Hradce Králové se však rozhodlo podat podnět na disciplinární komisi vedenou Viktorem Ujčíkem. Vítkovice o výši trestu informovaly na sociálních sítích.

"Mallet vedl svůj zákrok ve vysoké nájezdové rychlosti a zcela mimo zorný úhel protihráče, přičemž zneužil jeho zranitelného postavení bezprostředně po vystřelení kotouče a před provedením zákroku se s cílem jeho vyšší intenzity odrazil," vysvětlil Ujčík, proč se rozhodl Malleta potrestat dvouzápasovou stopkou.

Ze stejného zápasu vyvázl od Ujčíka s napomenutím obránce Hradce Filip Hronek za situaci, při níž mu sudí na ledě uložili menší trest za nesportovní chování. Přestupku se reprezentační bek dopustil tím, že se při opuštění hrací plochy nevyvaroval slovních výpadů vůči hlavnímu rozhodčímu.

Útočník Petr Jelínek pak zaplatí 20 tisíc korun za svúj zákrok na třineckého forvarda Matěje Stránského ve středečním utkání. "Zákrok byl veden bezprostředně po vstřelení branky v přerušené hře, kdy hráč cíleně přijel do blízkosti nepřipraveného protihráče a zpevněnou rukou ho zasáhl do hrudníku," uvedl Ujčík.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..