Sparta - Olomouc 7:1 Sparta složila reparát, Hanáky deklasovala

31. Jandus 6:0
59. Buchtele 7:0
Záznam online reportáže »

22. listopadu 2020 18:09 - Praha

Hokejisté Sparty úspěšně složili reparát, když napravili páteční prohru 1:4 v Olomouci a stejného soupeře na domácím ledě v rámci 20. extraligového kola rozstříleli 7:1. Dvě branky Pražanů vstřelil útočník Jan Buchtele, pro něhož to byl 100. a 101. extraligový gól za Spartu. Gólman Hanáků Jan Lukáš přepustil ve 31. minutě po šesté obdržené trefě místo mezi tyčemi Branislavu Konrádovi.

Michal Krumphanzl, ČTK

Že za žádnou cenu nechtějí dopustit páteční opakování, dávali sparťané na domácím ledě najevo hned od úvodních minut. A brzy šli i do vedení. Řepík v sedmé minutě hledal při přečíslení Rouska, k tomu se ale kotouč nedostal, neboť si jej do vlastní branky nešťastné srazil betonem gólman Lukáš.

O pět minut později přišla pro Olomouc další rána. A dokonce dvojitá. Košťálek se radoval z první trefy v sezoně, když sám před Lukášem zamířil přesně pod horní tyčku. O 24 vteřin později byl navíc Rousek zahákován při brejku a nařízené trestné střílení střelou mezi betony proměnil sám faulovaný hráč. A kdyby navíc v 16. minutě proměnil únik při vlastním oslabení Zikmund, mohli Hanáci po prvním dějství prohrávat dokonce o čtyři góly...

David Vitouch ze Sparty (dole) a Lukáš Kucsera z Olomouce.

To však přišlo velmi záhy, už po 81 vteřinách hry v druhé třetině. Kudrna sice ještě s první střelou neuspěl, pohodlně se ale dostal k dorážce a bylo to 4:0.

Hokejisté Sparty v extraligovém utkání bojují o body s Olomoucí. Zleva Jan Buchtele ze Sparty a Lukáš Kucsera z Olomouce.

Olomouc byla zralá na ručník, její ofenziva prakticky neexistovala a v defenzivě si počínala dost lajdácky. Tak jako v 30. minutě, kdy Buchtele dostal od hostující obrany trestuhodně velký prostor, prostrčil si puk pod padajícím Lukášem a zasunul ho do branky. Pro 30letého útočníka to navíc byl jubilejní stý extraligový gól za Spartu.

A když za dalších 53 vteřin zvýšil svou premiérovou trefou v tuzemské nejvyšší soutěži obránce Martin Jandus už na 6:0, pakoval se Lukáš na střídačku a šel místo něj do branky Kohoutů Konrád. To Machovský se na druhé straně prakticky ani nezapotil, výjimkou byly jen náznaky šancí Kuska a Nahodila, s nimiž si ale poradil.

Olomoucká série porážek skončila, Hanáci zneškodnili favorita

Pražané ve třetím dějství už polevili a čestného úspěchu se nakonec dočkali i hosté. Káňovu pokus Machovský neudržel a puk ležící před brankovou čárou si smolně srazil do sítě jeden z domácích beků. Finální podobu dal skóre v 59. minutě Buchtele, jenž svým druhým gólem uzavřel na 7:1.

20. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Olomouc 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Řepík (R. Horák, M. Jandus), 12. Košťálek (M. Forman), 12. Rousek z trestného střílení, 22. A. Kudrna, 30. Buchtele (Mikliš, A. Kudrna), 31. M. Jandus (Němeček), 59. Buchtele - 54. J. Káňa II. Rozhodčí: Šír, Sýkora - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Bez diváků.
Sparta: Machovský - Košťálek, Piskáček, M. Jandus, Němeček, Mikliš, Tomáš Dvořák, od 30. navíc Poizl - Řepík, R. Horák, Rousek - Tomášek, Pech, Sobotka - A. Kudrna, M. Sukeľ, Buchtele - M. Forman, D. Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.
Olomouc: Lukáš (31. Konrád) - Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, Valenta - V. Tomeček, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - Valský, Kusko, Olesz - Mácha, Kolouch, Bambula. Trenéři: Moták a Tomajko.

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.