Tipsport extraliga

Zápas jsme Pardubicím darovali neskutečně, štve Zadinu

22. listopadu 2020 22:47 - Pardubice

Devět zápasů nepoznali hořkost porážky. Narazili až v tom desátém na ledě Pardubic, které před samotným začátkem trčely na dně extraligové tabulky. Hokejisté Třince padli ve městě perníku 6:7 v prodloužení, do třetí třetiny přitom vstupovali s třígólovým náskokem.

Josef Vostárek, ČTK

„Zaprvé našemu týmu by se nemělo stávat, že dostane šest branek. Zadruhé jsme vedli o tři góly, a to by se mělo udržet. Nevím, jestli přišlo podcenění nebo uspokojení. Těžko se mi to hodnotí," soukal ze sebe útočník Slezanů Martin Růžička, jenž v utkání zapsal vedle jedné trefy i tři asistence.

Ani jeho bodový příspěvek však Slezany neuchránil od prvního nezdaru v probíhající sezoně. Dva zásahy v úvodu třetího dějství během 125 vteřin z holí Mikuše a Camary je nahlodaly. „Přestali jsme hrát, zápas jsme soupeři darovali úplně neskutečně," soptil asistent trenéra Ocelářů Marek Zadina.

Dynamo po senzačním obratu slaví, Sparta si zastřílela, Plzeň prohrála derby

Přitom Třinečtí rozjeli partii v Pardubicích víc než slibně. Po první třetině vedli 3:1 a náskok dlouho udržovali. „Dneska jsme prostě selhali," utrousil Zadina, který prohrál souboj s domácím koučem Richardem Králem, bývalým parťákem, s nímž v hráčské kariéře válel v jedné lajně v Pardubicích i Třinci.

Impuls v podobě nového trenéra na pardubické hokejisty zabral. „My jsme věděli, že během jednoho rozbruslení nezmění nějakou taktiku, čekali jsme, že budou hrát obdobný hokej. Bylo to o nás. Ale jak jsem už říkal, dneska jsme jim zápas darovali," dodal Zadina.

Jeho svěřenci budou mít šanci na reparát už v úterý. V dalším venkovním duelu se utkají s jiným východočeským sokem hradeckým Mountfieldem, který v nejvyšší soutěži zdolali v  posledních dvou vzájemných kláních.

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.