Ml. Boleslav - Karlovy Vary 11:4Boleslavský uragán sfoukl Energii, Šťastný dal čtyři góly

55. Kaše 11 : 4

Hokejisté Mladé Boleslavi měli doma v úterní dohrávce 14. kola Tipsport extraligy pořádně nabito. Nad Karlovými Vary vyhráli vysoko 11:4. Čtyři góly vítězů zaznamenal David Šťastný.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z gólu.

Jako první se prosadila domácí Mladá Boleslav. Úvodní přesilovku zápasu využil po půl minutě střelou z levého kruhu nejlepší střelec domácích Šťastný. Na 2:0 zvýšil čtyři minuty před koncem první části hry Šťastného parťák z první boleslavské formace Radim Zohorna.

A za minutu už to bylo dokonce 4:0. Nejprve potrestal chybu jednoho z karlovarských obránců Jääskeläinen a deset vteřin po něm se prosadil Najman. Třetinu snů pro domácí zakončil v čase 19:53 dalším přesilovkovým gólem Flynn.

Na druhou třetinu se do branky Energie postavil místo Bednáře Novotný, ale po osmi minutách už měl na kontě dvě inkasované branky. Obě z hole Šťastného, který tak ještě před polovinou zápasu završil hattrick. Hosté se dočkali prvního úspěchu ve 31. minutě, kdy se v přesilovce trefil z dorážky obránce Zábranský.

Domácí byli při chuti i ve třetí třetině a na 8:1 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Najman. Za hosty snížil Šenkeřík, jehož gól platil až po kontrole u videa. Následně přidal svůj čtvrtý dnešní gól Šťastný. Magickou desítku pak trefil v 51. minutě Flynn a na 11:2 zvýšil bek Pláněk. Za hosty ještě stihli snížit Šenkeřík a Kaše.

Dohrávka 14. kola hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 11:4 (5:0, 2:1, 4:3)
Branky a nahrávky: 7. D. Šťastný (Jääskeläinen, Ševc), 16. R. Zohorna (Lunter, Dlapa), 17. Jääskeläinen, 17. O. Najman (P. Kousal), 20. Flynn, 24. D. Šťastný (Pláněk), 28. D. Šťastný (R. Zohorna), 43. O. Najman (J. Stránský, Bernad), 50. D. Šťastný (R. Zohorna), 51. Flynn (P. Kousal), 54. Pláněk (Lunter, A. Zbořil) - 31. L. Zábranský ml. (O. Beránek, Skuhravý), 49. Šenkeřík, 55. Šenkeřík (Kohout), 56. Pulpán. Rozhodčí: Pešina, Šindel - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:9, navíc Vondráček (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:1. Bez diváků.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - J. Stránský, A. Zbořil, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Bičevskis, Cienciala, J. Strnad. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.
Karlovy Vary: J. Bednář (21. F. Novotný) - Šenkeřík, M. Rohan, Graňák, Plutnar, Pulpán, L. Zábranský ml., Kotvan - Flek, D. Kaše, M. Zabloudil - Lauko, Hladonik, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.