VIDEO: Růžička po rvačce slávisty chválil. Nemůžeme si nechat rozbít pusu, řekl Svoboda

6. září 2011 13:07 - PRAHA

Kdo vyšel s čistým štítem bez trestu, byl bílou vránou. Poslední vystoupení hokejistů Slavie v European Trophy zacloumalo emocemi. V neděli v Mannheimu padlo 258 trestných minut! V nadsázce řečeno, kdo měl ruce, ten si našel soka. „Myslím, že soupeř neunesl prohru. Navíc mají hodně kanadských hráčů včetně trenéra, dalo se čekat, že se stane něco podobného," zhodnotil bouřlivý zápas pro slávistické stránky Tomáš Svoboda, který si v Německu připsal hattrick.

 

Radek Petrášek, ČTK

Celý boxerský večer hokejistů vyvrcholil po utkání, když siréna klání ukončila. „Ke konci to dopadlo tak, že začali přelézat střídačku, tak jsme tam museli jít i my. Ale nešlo o nic zákeřného. Většinou to byly bitky jeden na jednoho,“ pověděl o zpestření konci letní přípravy Svoboda. „Vláďa Růžička (trenér) nás na to upozorňoval už před zápasem. Nabádal nás, ať si na ně dáme pozor."

Příští pátek začíná extraliga, přijít v této době ke zranění by nebyla příjemná věc. „Člověk to v hlavě má. Já toho jejich trenéra neznám, ale pokud je k těmhle rvačkám svolný, asi by mu něco podobného ani nevadilo. Když jsem je viděl lézt přes mantinel, myslel jsem, že to skončí daleko hůř. Nakonec to dopadlo ještě celkem dobře,“ oddechl si český útočník, který dal o sobě vědět už v minulém ročníku nejvyšší soutěže.

Růžička nemá rád, když se pere více hráčů 

Po základní části se stal Svoboda druhým nejproduktivnějším slávistou, v play-off dokonce předstihl i Michala Vondrku.

S evropskou soutěží se Svoboda rozloučil třemi góly. A také uznáním od trenéra. A ne jen on. „Byli jsme pochváleni. Člověk si přece nemůže nechat rozbít pusu. Je ale jasné, že jsou Vláďovi příjemnější bitky jeden na jednoho. Nemá rád, když se pere více hráčů dohromady, natož skoro všichni. To nikdy není dobré,“ dodal čtyřiadvacetiletý forvard, který už kouká na extraligu.

Slavia sehraje první kolo příští pátek ve Zlíně. „Bylo by super, aby góly přicházely v podobném počtu jako naposledy a já byl co nejvíce prospěšný mužstvu.“

lik, Sport.cz

ČT sport Sparta - Liberec dnes 17:00
20210415T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
O2 Sport Třinec - Ml. Boleslav dnes 19:00
20210415T19:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..