Reprezentace? To je pro mě uzavřená kapitola, ujišťuje navrátilec Čajánek

20. září 2011 14:50

V minulé dekádě byl stabilním článkem hokejové reprezentace, dosáhl s ní na tři tituly mistra světa. Po loňské olympiádě ve Vancouveru se ale 36letý Petr Čajánek s národním týmem rozloučil, aby během angažmá v Petrohradu mohl být častěji s rodinou. A na jeho přesvědčení nic nezměnil ani návrat do rodného Zlína.

 

Petr Horník, Právo

Hned první zápas v novém dresu vám vcelku vyšel. V Mladé Boleslavi jste dal gól, vyhlásili vás nejlepším hráčem týmu… I když se vám bude podobně dařit také nadále, návrat do reprezentace vylučujete?

Já myslím, že jsem v Boleslavi žádný extra výkon nepředvedl, bylo to dost utrápené. A reprezentace je pro mě dál uzavřená kapitola.

Posledních šest let jste působil v zámoří a v KHL, byl pro vás návrat do extraligy velkým skokem? Máte tady třeba na vše víc času?

První zápas se hrál ve vedru, nebylo jednoduché se dostat do tempa. Na nějaké hodnocení je strašně brzo, tohle budu moct porovnávat tak po čtvrtině soutěže.

Prožíval jste svůj návrat na extraligové stadióny? Šest let je dlouhá doba…

Já jsem hrozně rád, že můžu být zpátky ve Zlíně, ale tím, že jsme hráli první zápas venku a tím kolotočem, co byl v posledních dnech, jsem si to ani moc neuvědomoval.

Poslední dny musely být i pro vás psychicky náročné. Jak těžké bylo po letecké katastrofě, při níž zahynul i váš kamarád Karel Rachůnek, přepnout na hokej?

Ten poslední týden byl těžký pro všechny, spousta kluků hrála s Karlem hokej nebo i inline a všichni jsme ho dobře znali… Když jsem si před rozbruslením oblíkal dres s Karlovým číslem, v hlavě se mi honily různé myšlenky, a bude to tak asi ještě hodně dlouho. V životě jsou věci, které jsou nepochopitelné, ale člověk se s nimi musí vyrovnat.

Dá se hned z prvního zápasu něco usuzovat o síle letošního kádru Zlína?

Zatím vůbec nic. Byl to první zápas v sezóně, pro nás je dobré, že jsme začali úspěšně, ale jedno vítězství nic neřeší, musíme podobný výkon zopakovat i proti Kladnu.

Pro vaši osobní pohodu bylo důležité, že jste se střelecky prosadil hned při prvním zápase nové sezóny?

Já říkal už před sezónou, že máme čtyři lajny, které jsou schopné dát gól a teď se to potvrdilo. Je úplně jedno, kdo ty góly dává. Já se snažím hrát poctivě i dozadu, vždycky jsem tak hrál, teď už nebudu nic měnit.

Michal Osoba, Právo

ČT sport Sparta - Liberec dnes 17:00
20210415T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
O2 Sport Třinec - Ml. Boleslav dnes 19:00
20210415T19:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..