Po zranění mám chuť do hry, liboval si skvělý nahrávač Bartovič

6. října 2011 10:29

Raketový nástup do zápasu předvedl hokejový útočník Liberce Milan Bartovič ve středeční dohrávce 8. kola extraligy s Českými Budějovicemi. Třemi perfektními asistencemi se podílel na prvních třech gólech Bílých Tygrů, kteří nakonec vyhráli záaps 4:2.

 

Radek Petrášek, ČTK

Dá se říci, že to byl váš hokejový večer. Jak jste si ho užíval?

Nastoupil jsem po nucené pauze zaviněné zraněním. Měl jsem natržený stehenní sval, který mě trápil už v přípravě. Ale zlepšilo se to a na hru jsem se už těšil. Vítězství je určitě pěkné. Vděčíme za něj ale jen úvodní třetině, kdy jsme si získali tříbrankový náskok. Naše spolupráce s Petrem Nedvědem a Jardou Kudrnou docela klapala.

Čím si vysvětlujete slabší chvilky v dalším průběhu zápasu?

Přičítám to naší nezodpovědnosti.  Zbytečně jsme polevili a hosté se vrátili do zápasu. Uklidnil nás až čtvrtý gól pár minut před koncem.

Úspěšně jste začali sérii tří utkání na domácím ledě. Cítíte šanci, že byste se mohli díky dobrému vylosování posunout až do čela tabulky?

Pokud chceme být nahoře, tak musíme co nejvíc bodovat. Především se soustředíme na nedělní zápas se Slavií, která má mladé mužstvo. A nejspíš bude svým agresivním stylem pro nás nebezpečným soupeřem. A v úterý hostíme Kladno.

Zatím jste odehrál jen pár kol a na první gól ještě čekáte. Jste z toho nervózní?

Není důvod. Vždyť sezóna se teprve rozbíhá. Bylo by pěkné, kdybych se trefil už v příštím kole. Ale prosadit se v extralize není jednoduché. Přesto věřím, že pokud budu zdravý a budu pravidelně hrát, ty góly z mojí hokejky jistě přijdou. O to se nebojím.

eš, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..