Plzeň a favorit na titul? To už je minulost, myslí si Duda

7. listopadu 2011 19:52

Když odborníci před startem soutěže hledali favority na celkový triumf v extralize, jen málo z nich neuvedlo tým z Plzně. V průběhu sezóny však Západočechy trápí rozsáhlá marodka, do Švédska pláchl Jaroslav Hlinka. I proto samotní hráči o titulu mluvit nechtějí. „Před sezónou jsme na favorita pasování byli, teď už je to ale minulost,“ usmál se po výhře na Slavii útočník Indiánů Radek Duda.

 

Jan Handrejch, Právo

Poslední čtyři utkání jste prohráli, je proto nedělní triumf na Slavii o to důležitější?

Důležitý tři body, hodně důležitý! Něco jsme si k tomu řekli, protože pár zápasů se nám teď opravdu nepovedlo. Zlepšili jsme se už v pátek ve Varech, kde jsme ale trochu smolně o gól padli. Když jsme teď přijeli na Slavii, říkali jsme si, že s prázdnou neodjedeme. A to se povedlo. I když Slavia špatně nehrála, po vítězství pošilhávala.

Jenže za celých šedesát minut vyslala na brankáře Mazance pouhých deset střel...

Mně přišlo, že teď Slavia hrála lépe, než když jsme tu v sezóně hráli poprvé! Ale na druhou stranu mě ničím nepřekvapila. Je vidět, že má problémy ve hře, doma se jí moc nedaří a ani lidi sem nechodí. Na tom jsme to chtěli stavět a plán se nám splnit podařilo.

Pražany jste nalomil prvním gólem právě vy. Spolupráce s Martinem Strakou a Ondřejem Kratěnou vám po celý zápas vycházela parádně. Souhlasíte?

Konečně jsme trošku začali hrát! Dá se říct, že od začátku sezóny se tak trošku trápíme. Nechci se vymlouvat, ale kvůli zraněním nám vypadli někteří důležití hráči. Ať už jde o Frola, Vlasáka, nebo Kaberleho. K tomu navíc odešel Hlinka. Trošku se nám to sesypalo a nabouralo hierarchii. Vždyť vlastně odešla jedna celá lajna. Najednou jsme na sebe koukali, kdo bude co hrát. Nehráli jsme to, co jsme měli. Proto jsem rád, že se nám dnes dařilo. Je totiž na nás, starších hráčích, abychom týmu nějaký impuls dali a ostatní strhli.

Zmínil jste absenci řady hráčů, je i kvůli tomu Plzeň slabší než na začátku soutěže, kdy byla pasována na jednoho ze spolufavoritů soutěže?

Ten tým jiný je. A i cíle. Je pravda, že nás na favorita pasoval skoro každý, a soupiska byla opravdu parádní. A teď nám najednou odešla jedna špičková lajna, kterou v extralize nikdo nemá. Na druhou stranu je to velká výzva pro mladé kluky, aby se snažili zviditelnit.

Zatím se to nedaří úplně špatně, ztráta na čelo tabulky totiž není nikterak zásadní...

Extraliga je hrozně vyrovnaná a jakmile kontakt na špičku ztratíte, těžko už ho budete dohánět. Je třeba pořád bodovat a být na dostřel. Každý totiž může porazit každého, vyložený favorit není.

Tím jste byli na začátku vy...

(směje se) To už je minulost.

škv, Sport.cz

ČT sport Sparta - Liberec dnes 17:00
20210415T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
O2 Sport Třinec - Ml. Boleslav dnes 19:00
20210415T19:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..