Liberecký Nedvěd má zlomenou čelist a musí na operaci

28. listopadu 2011 12:25 - PRAHA

Nejproduktivnější hráč hokejové extraligy Petr Nedvěd z Liberce má po zásahu pukem v nedělním zápase na ledě Kladna zlomenou dolní čelist a v úterý jej čeká operace. Lékaři odhadují dobu rekonvalescence na šest týdnů, kapitán Bílých Tygrů však věří, že se na led vrátí mnohem dříve.

 

Michal kamaryt, ČTK

"Uvidíme, jak to bude vypadat po operaci. Nějaký čas budu muset vynechat, ale předpokládám, že v krátké době začnu opět trénovat a pak i hrát," řekl Nedvěd.

Devětatřicetiletý Nedvěd odstoupil ze zápasu 25. kola v 54. minutě, i kvůli tomu Liberec na ledě Kladna prohrál 0:1, a skončila tak jeho série sedmi vyhraných utkání. Nedvěd ještě před koncem utkání odjel na vyšetření do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze. "Po doktorech" chodí i dnes.

Autor dvanácti branek a devatenácti asistencí v dosavadním průběhu sezony nechtěl zatím odhadnout, jak dlouho bude v sestavě Liberce chybět. Je ale připravený na to, že bude hrát s ochranným krytem obličeje.

"Jiná varianta neexistuje. Bude se to muset nějak vyřešit. Myšlenky na to, že bych chyběl tak dlouho, jak předpokládají lékaři, ale nemám," uvedl Nedvěd, kterého trenér Alois Hadamczik v listopadu vzal do reprezentace na turnaj Karjala.

ČTK

ČT sport Třinec - Liberec dnes 18:00
20210418T18:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..