Nouze vyhnala obránce Bernada do útoku. Byl jsem nervózní jak před prvním sexem, vtipkoval

23. února 2021 20:42

Netradičně v útoku nastoupil v dohrávce 7. kola ve Vítkovicích obránce Mladé Boleslavi David Bernad. A hned jej trenéři poslali do první lajny vedle Lotyše Marise Bičevskise a kapitána Jana Stránského. „David je útočnější obránce. Máme velkou marodku, takže hraje, kdo má ruce a nohy," vysvětloval trenér Mladé Boleslavi Pavel Patera. „Popral se s tím dobře," ocenil přes porážku 2:3 výkon 26letého beka.

 

Profimedia.cz

„Šel jsem tam místo Kuby Strnada, který se zranil. Dozvěděl jsem se to těsně před zápasem a byl jsem nervózní jak před prvním sexem. Před každým střídáním jsem chodil za Honzou Stránským a ptal se ho, kam mám startovat, ať jim v tom nedělám guláš," smál se Bernad. „Nakonec jsem si to ale docela užil. Škoda, že z toho nebyl nějaký bod," svěřoval se.

Záskok v útoku nebyl pro Bernada velkou novinkou. „Myslím, že zrovna tady ve Vítkovicích jsem v minulé sezoně hrál taky v útoku. Přijeli jsme do Ostravy o den dříve a Kousy (Pavel Kousal) dostal tenkrát horečku. Když mi ráno trenéři řekli, že jdu do útoku, tak jsem si myslel, že si dělají srandu. Asi je to tady pro mě zakleté. Vůbec se nám na Vítkovice nedaří, navíc ještě chodím do útoku," vykládal Bernad.

Rozjeté Vítkovice opět vyhrály

Mladoboleslavští prohráli s Vítkovicemi i čtvrté utkání v sezoně (2:4, 1:3 1:2 a 2:3). „Byla to divočina. Samé ošklivé góly. Padl jeden hezký, který dal Sváča (Vladimír Svačina) a ten byl i vítězný," poukázal Bernad na odvážný a efektní průnik vítkovického útočníka ze druhé minuty třetí třetiny.

Závěr utkání Bernad odehrál už na své pozici v obraně vedle Martina Pláňka. „Asi devět minut před koncem si mě trenér Radim Rulík zavolal k sobě na svou stranu střídačky a řekl mi, že půjdu k Plaňkovi. Ale k ničemu už to nebylo, protože z toho nebyly žádné body. Dvakrát jsme srovnali a pokaždé nám za pár chvíli dali další gól. Poprvé po třech minutách, podruhé ani ne po minutě. Takhle to nesmíme hrát. Po gólu je třeba okamžitě myslet na obranu," upozornil mladoboleslavský obránce.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: