Liberec se v Brně musí obejít bez potrestaného Musila

26. února 2021 13:08 - Praha

Hokejisté Liberce se v pátečním utkání 48. extraligového kola v Brně budou muset obejít bez Adama Musila. Třiadvacetiletý útočník od předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka obdržel jednozápasovou stopku za faul na Filipa Suchého ve středečním duelu s Plzní.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Musilovi rozhodčí Kika s Mrkvou udělili za pozdní dohrání Suchého dvouminutový trest. Dodatečný postih nyní přichází od Ujčíka.

„Svůj zákrok vedl na protihráče, který nebyl v držení kotouče. Před zákrokem se neodrazil a v době střetu držel ruce u těla, zneužil však zranitelného postavení protihráče, který zásah vzhledem k časové prodlevě po odehrání kotouče neočekával," vysvětlil šéf disciplinárky.

Plzeň po souboji s Libercem poslala Ujčíkovi podnět i na další zákrok na Suchého, kterého se dopustil útočník Býlích Tygrů Jakub Rychlovský. V tomto případě ale Západočeši neuspěli.

„Zákrok byl veden na protihráče, který byl v přímém držení kotouče, se záměrem ho atakovat a v situaci, kterou lze kvalifikovat jako „třetí hráč v souboji". Suchý nicméně ztratil stabilitu již v předchozím souboji a padal, aniž by se ho přijíždějící hráč rukama dotkl," uvedl Ujčík, proč řízení s Rychlovským zastavil.

škv, Sport.cz

ČT sport Liberec - Třinec dnes 18:30
20210422T18:30:00+0200
Liberec vs. Třinec
Liberec vs. Třinec
Liberec
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..