Rubriky:

Tipsport extraliga

Kaděra: Do Ruska se mi vážně nechtělo

9. prosince 2003 11:20 - PRAHA

Hokejový útočník Roman Kaděra už nemyslí na vyhazov z Vítkovic a chce se nyní soustředit na co nejlepší výkony v dresu Litvínova a pomoci mu do play off. Severočeskému klubu dal přednost i před lukraticvní nabídkou z Ruska, kam se mu nechtělo. V rozhovoru pro deník Právo Kaděra vypráví o svých prvních pocitech v novém působišti.

 

PRÁVO

Po vyřazení z kádru Vítkovic jste rychle zamířil do Litvínova. Zvažoval jste i jiné nabídky?
Bylo jich několik a mezi nimi také jedna lukrativní z Ruska. Tam se mi ale vážně jít nechtělo, protože jsem zvyklý na český život. Rozhodl jsem se zůstat v tuzemské extralize. Procentuálně větší šanci jsem zpočátku dával jinému klubu než Litvínovu, ale nakonec jsem putoval na sever Čech.

Co tedy převážilo ve prospěch severočeského klubu?
Shoda v trojúhelníku mezi mnou, Litvínovem a Vítkovicemi. Vzešlo z toho nejlepší spojení, které vyhovovalo všem třem stranám.

Jaké jsou vaše první dojmy z nového působiště?
V pátečním vítězném zápase s Plzní (7:2) se mi podařilo okořenit premiéru gólem, takže jsem mohl být spokojen. Uspěli jsme i ve Vsetíně a hlavně kluci mě vzali mezi sebe bez problémů. V extralize už mám něco odehráno a většinu nových spoluhráčů jsem už znal ze vzájemných utkání.

Jak vidíte svou pozici v mužstvu?
Nezáleží jen na jednotlivci. Hokej hraje dvacet hráčů a každý na ledě má svou úlohu. Vím, že litvínovské vedení ode mě i další nové posily Hreuse očekává hlavně nějaké góly. Budeme se snažit dokázat, že nás nevzali zbytečně.

Čím se podle vás litvínovský tým liší od vítkovického?
Oba celky se pohybují zhruba ve stejných hokejových vodách a pomýšlejí na účast v play-off. Bodové rozdíly mezi nimi nejsou velké. Teď je mou prioritou Litvínov a věřím, že se do elitní osmičky dostaneme. Mužstvo na to tady je. Vždycky se mi líbil litvínovský ofenzívní styl. Ideální by bylo, kdybychom namíchali dohromady technický hokej s důrazem před brankou a silovějším pojetím. I na tréninku jsem se přesvědčil, že kluci umějí i přitvrdit, což je dobře.

Jak se vám přestup zamlouvá z mimohokejového hlediska?
Chemopetrol je pro mě po Olomouci, pražské Slavii, Třinci a Vítkovicích pátou extraligovou štací. I když jsem v posledních letech dlouho působil na Moravě, přesun na sever Čech mi vůbec nevadí. Uvítal jsem ho i proto, že nedaleko Prahy mám postavený dům, takže dojíždění do Litvínova by nemělo být problémem.

Josef Pešout, Právo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..