Velká ztráta pro Vary. Opora defenzívy míří na operaci

5. března 2021 12:25 - Karovy Vary

Smutné zprávy. Martin Rohan už v této sezoně karlovarský dres neoblékne. Pilíř defenzívy, který od 29. ledna nenastupoval kvůli zdravotním potížím, podstoupí operaci a zmešká tak play off, kam se hokejisté Energie probojovali podruhé za sebou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třicetiletý obránce patří k defenzivním oporám mužstva. V této sezoně nasbíral v 37 utkáních i sedm asistencí a čtyři kladné body do statistiky plus/minus. Zranil se ve 40. kole na ledě Mladé Boleslavi, kdy ve druhé třetině blokoval střelu soupeře, přičemž utrpěl nespcifikované zranění v horní části těla.

Podle původních optimistických prognóz měl v sestavě chybět do konce února, šance na jeho návrat se však definitivně rozplynuly. Pro Rohana, jenž v lednu prodloužil s Energií kontrakt o další rok, sezona předčasně končí.

Ostřílený bek odehrál v nevyšší soutěži celkem 305 duelů s bilancí devět branek a 39 nahrávek. Odchovanec Sokolova nastupuje v nejvyšší soutěži pouze za Karlovy Vary.

jsv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..