Valaši znovu doma vyhráli

VSETÍN

Domácí sedmi kol v řadě doma nevyhráli, a tak měli hodně co pracovat na vylepšení reputace. Od začátku si z Cháberovy branky udělali střelnici a nakonec hladce zvítězili.

V 7. min. Hudec překonal brankáře hostů poprvé. Valaši pak měli čtyřminutovou přesilovku, jenže jako první se během ní do listiny střelců zapsal budějovický Bartoš, který potrestal Bieglovo laxní rozehrání. Vsetín si ale využití připsal, když Jaškin nahodil kotouč a Vak pohotově tečoval.

Ve druhé části Jihočeši přestali bránit, začali se vysouvat dopředu a zaměstnávat i Biegla, zejména Kristek a se Šimánkem. Ani v závěrečné části se obraz hry dlouho nezměnil. Ochozy probral až Hudec, jemuž na třetí gól nahrál Pavliš, který se podepsal pod čtvrtou branku Valachů. Hosté rezignovali a tak pro Poláka nebylo problémem využít přesilovku a zvýšit na bezpečných 5:1.

Jiří Režnar, asistent trenéra Vsetína: "Až za stavu 3:1 z nás spadla nervozita, a pak už to šlo samo."

Jaroslav Pouzar, trenér Č. Budějovic: "Hráli jsme velice špatně. Domácí byli lepší v úvodu a celou třetí třetinu. Bez bojovnosti se hrát nedá."

Vsetín - České Budějovice 5:1
Třetiny: 2:1, 0:0, 3:0. Branky a nahrávky: 7. Hudec (Selingr), 13. Vak (Jaškin, Pavliš), 47. Hudec (Pavliš), 49. Pavliš (Hudec, Demel), 55. Jiří Polák (Hudec, Stantien) - 11. Bartoš. Rozhodčí: Nečas - Dědek, Chytil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2450.