Zlín hledá kouče, na střídačku by se mohl postavit bývalý reprezentant. Do obrany přijde mistr světa

8. března 2021 14:01 - Zlín

Nejprve se spekulovalo o návratu kouče Rostislava Vlacha, který tým přivedl v roce 2014 k mistrovskému titulu. Pak se bralo za hotovou věc, že na střídačce Beranů zůstane dosavadní hlavní trenér Robert Svoboda. Vedení hokejového Zlína zatím odmítá potvrdit, kdo povede extraligové mužstvo v příští sezoně. Podle informací serveru isport.cz je mezi vážnými adepty i bývalý reprezentační útočník Petr Čajánek, který se dosud v klubu věnoval mládeži.

 

Petr Horník, Právo

Zlíňanům už v neděli skončila vítězným střetnutím s Litvínovem nepovedená sezona. Po základní části extraligy obsadili až předposlední třinácté místo, a účast v play off si nevybojovali.

„Jestli už máme naplánovanou přípravu na další extraligový ročník? To zatím ještě ne. Vyřešit se musí spousta důležitějších záležitostí," naznačuje Svoboda, že ho čeká jednání s klubovým vedením, a že jeho setrvání u zlínských hokejistů po vypršení stávající smlouvy není zdaleka jisté. „Musíme si taky zanalyzovat důvody neúspěchu," plánuje.

Zlín se se sezonou rozloučil výhrou

V případě Čajánkova příchodu by naopak mohl podle kuloárových informací zůstat dosavadní asistent Martin Hamrlík, který by někdejšího hvězdného útočníka zaštiťoval v realizačním týmu nejvyšší trenérskou licencí. Společně by měli pozvednout výkonnost moravského mužstva před příštím extraligovým ročníkem, v němž poslední tým v tabulce sestoupí přímo a na předposledního bude čekat baráž.

Jasněji už je naopak o prvních hokejistech, které se chystají ve Zlíně před další sezonou přivítat. Defenzívu s největší pravděpodobností vyztuží mistr světa z roku 2010 Ondřej Němec, jenž po odchodu z Brna dohrává stávající extraligový ročník ve Spartě. Z Karlových Varů přijde slovenský forvard Tomáš Mikúš. Kariéru se naopak chystá ukončit obránce David Nosek a na odchodu ze Zlína jsou i útočníci Jan Dufek a Jakub Herman.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..