Program play off hokejové Tipsport extraligy. Titul obhájil Třinec

Semifinále hokejové Tipsport extraligy 2020/21 je minulostí, a na řadu tak přichází finálový boj o titul. Po dramatických sériích, kdy o finalistech v obou případech rozhodly až sedmé zápasy, ve finále soutěžě hrají znovu Třinec a Liberec.

Posledním přímým postupujícím do čtvrtfinále byl Liberec.

Mezi čtyřmi nejlepšími týmy, které automaticky postoupily do čtvrtfinále play off, je kromě Sparty a Třince také Mladá Boleslav a Liberec. Bílí tygři si čtvtou příčku vybojovali na úkor Plzně až v posledním zápase na ledě Vítkovic.

Již před zahájením sezony bylo oznámeno, že pokud by nebylo možné play off dokončit vůbec, mistrem se stane nejlépe umístěný tým základní části, který nebyl k datu ukončení soutěže vyřazen.

Čtvrtfinále play off Tipsport extraligy

Vítězství v základní části nakonec vybojovala pražská Sparta, která o dva body v celkovém hodnocení porazila Třinec. Pražané získali Prezidentský pohár v samostatné extralize již potřetí, celkově v historii samostatné české extraligy pošesté.

TýmyZápasy
Sparta (1.) - Olomouc (12.)4:0
Liberec (4.) - Hradec Králové (6.)4:0
Třinec (2.) - Kometa Brno (9.)4:0
Mladá Boleslav (3.) - Pardubice (7.)4:0

Semifinále Tipsport extraligy

Mezi nejlepší čtyřku nakonec postoupily všechny čtyři nejlepší týmy základní části. Favorité ve čtvrtfinále nezaváhali a poprvé v historii skončily všechny čtvrtfinálové série jednoznačně 4:0 na zápasy.

Finále Tipsport extraligy

Po nebývale dramatických semifinálových sériích nakonec do finále postoupil Liberec a Třinec. Pro Slezany je to tretí finále soutěže v řadě. Oba soupeři se potkali také v posledním finále extraligy v roce 2019 - tehdy zvítězil právě Třinec.