A dost! Majitel Komety Zábranský po hladké porážce s Třincem jako trenér končí

25. března 2021 21:11
(Aktualizováno: 25. března 2021 21:15)

Majitel hokejové Komety Libor Zábranský už nepovede v příští sezoně brněnský tým jako trenér. Oznámil to po vyřazení ve čtvrtfinále play off s Třincem. Nástupce hledá.

 

Václav Šálek, ČTK

Zábranský to sdělil hráčům v kabině a poté novinářům bezprostředně poté, co jeho tým prohrál v sérii s třineckými Oceláři 0:4 na zápasy a ukončil sezonu. Svého nástupce na lavičce ale zatím neoznámil. "Něco rozjednáno máme, ale dokud není nic podepsáno, tak to nebudu komentovat. Trénuji šestnáct let v tahu a musím si už odpočinout," řekl Zábranský.

Za osobní i klubové priority nyní majitel Komety označil výstavbu nové haly v areálu BVV a zmírnění ekonomických dopadů po koronavirové pandemii. "Věřím, že od nové sezony se do hledišť vrátí diváci a život nejen v hokeji se stabilizuje," dodal šéf Komety.

Hokejisté Třince si s chutí zastříleli a slaví postup do semifinále

Podle Zábranského je vůbec zázrak, že se sezona vzhledem k epidemické situaci dohrála. "V říjnu jsem to bral jako sen, abychom vůbec došli do této fáze a hráli čtvrtfinále. Byl to z naší strany zázrak," dodal první muž klubu.

"Na podzim jsme nemohli vůbec trénovat, po přerušení a obnovení soutěže jsme šli do zápasu v Třinci po dvou trénincích a uhráli jsme tam bod. Celá sezona byla prostě divná, ale to platí pro všechny kluby, nejen pro Kometu," doplnil.

I proto je Zábranský na svůj klub hrdý, že to dotáhl přes předkolo mezi osm nejlepších. "Vítkovice jsme zvládli a otočili sérii z 0:2 na 3:2. Třinec byl ale oproti nim mnohem hokejovější a lepší," ocenil Oceláře.

Tenér Brna Libor Zábranský a trenér Třince Václav Varaďa.

Václav Šálek, ČTK

Zábranský i přes vypadnutí viděl na týmu pozitiva. "Skvěle se prezentovali naši mladí, jak Král, tak Svozil, ten bude na draftu NHL hodně vysoko," pochválil nadějného zadáka.

První útok Kometu držel

Celou sezonu podle jeho slov odtáhla první útočná řada Mueller, Holík, Zaťovič. Bez ní by Kometa nebyla ani mezi osmi. "Mueller byl neunavitelný, připomínal mi v tomto Erata a Plekance, tak jsou na to asi zvyklí v Americe. Máme první útok podepsaný na další roky, ale kdyby někdo chtěl jít jinam, tak s tím nic nenaděláte," prohlásil Zábranský.

Sérii s Brnem jsme zvládli tak, jak jsme si přáli, chválí Oceláře kouč Varaďa

Žádné oslavy ani společné sezení s hráči nejsou v plánu. "Kluci šli domů, ani na to pivo nemohou zajít. Mluvil jsem se Zaťou, týden si odpočineme a pak se potkáme a budeme se bavit, co dál," řekl Zábranský.

Brněnský klub převzal bývalý obránce v roce 2004 a vytkl si tři cíle. "Napřed jsem chtěl klub oddlužit, pak přivést k mistrovskému titulu a postavit mu novou halu. První dva cíle jsem si splnil, teď stojím před třetím," nastínil Zábranský.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..