Hrdina Roman pálil i blokoval. Že hrál Stránský dál? Nedramatizoval bych to, říká trenér

19. dubna 2021 23:10 - Třinec

Sehrál jednu z klíčových rolí druhého extraligového finále. Miloš Roman srazil hokejové Bílé Tygry v přesilovce důležitým druhým zásahem, přitom se statečně rval i v obraně. Skákal do střel a výraznou měrou se podílel na třinecké výhře 3:1.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

„V každém střídání se snažím pomoct týmu. Když je možnost zablokovat střelu a nepustit ji na bránu, jdu do toho! Jsem rád, že mě to trefilo a neprošlo do brány. V tomhle musíme pokračovat. Každý z nás," líčil slovenský útočník, který těsně před druhou pauzou potrestal vyloučení na pět minut a do konce utkání libereckého kapitána Petra Jelínka. Po nahrávce vypálil z prostoru mezi kruhy a od Kváči puk zamířil pod horní tyč.

„Já se snažil otevřít na středu, dostal jsem přihrávku od Tomáše Kundrátka a viděl jsem, že mám místo. Tak jsem se snažil poslat puk na bránu a jsem rád, že to tam spadlo," usmíval se 21letý útočník. Jelínkův zásah ramenem na hlavu Matěje Stránského patřil ke klíčovým momentům utkání.

Rozčarovaný Bulíř: Už jsem slyšel nad arénou vrtulník pro Stránského a v dalším střídání hrál. Zvláštní

Někteří Liberečtí hokejisté však po utkání upozorňovali, že třinečtí hráči někdy až moc ochotně padali k zemi. „Takový pocit mám. Už jsem slyšel lítat nad arénou vrtulník pro Stránského a v dalším střídání jsem ho viděl hrát, což je trošku zvláštní," tvrdil útočník Bílých Tygrů Michal Bulíř.

Druhý gól Třince z hole Miloše Romana (není na snímku). Brankář Petr Kváča už nemohl nic dělat.

Jaroslav Ožana, ČTK

„Matěj má sto kilo, dostal tělem. Jelínek o něm věděl, asi ho trefil ramenem, ruku měl u těla, ale přišel úder, který byl naprosto zbytečný. A že se Matěj oklepal, chce hrát ve vypjatých finálových zápasech, je přece skvělé. Tak ho tam už jako nemám dát? Buďme rádi, že nebyl odnesen na nosítkách. Je to válka a nedramatizoval bych to," řekl kouč Ocelářů Václav Varaďa.

Naopak Roman soupeřův názor o nadměrné ochotě třineckých hráčů padat na led odmítl komentovat. „Od toho jsou na ledě rozhodčí, kteří to vidí a posuzují. Je to jejich práce, aby to zhodnotili, jak situace viděli," prohlásil. Jeho parta vyrazí pod Ještěd s dvouzápasovým vedením, přesto Slezané brzdí euforii a v libereckých odvetách tuší tuhý boj. „Série není hotová. Pinkli jsme ji do Liberce a uvidíme, co přinese dál," podotkl Varaďa.

jsv, Sport.cz, Právo

Jak dopadne třetí zápas finále play off mezi hokejisty Třince a Liberce?


Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..