Finský obránce si řekl o smlouvu, ve Varech bude jediným cizincem

1. září 2021 14:22 - Praha

Na měsíční zkoušce uspěl, vedení hokejových Karlových Varů se proto rozhodlo s osmadvacetiletý finským obráncem Patrikem Parkkonenem podepsat smlouvu, a to rovnou na dva roky. Jiný zadák Energie Lukáš Doudera naopak odchází do prvoligové Třebíče. Západočeši o tom informovali na svých oficiálních stránkách.

 

https://hokejkv.cz

Parkkonen, který v minulé sezoně působil v nižší zámořské ECHL v celku Wichita Thunder, odehrál během měsíční zkoušky ve Varech všech devět přípravných zápasů, během kterých dvakrát skóroval.

„Mám dobrý pocit z toho, že tu budu dva roky. Jsem nesmírně šťastný za tuto příležitost," hlásí po podpisu smlouvy Fin se zkušenostmi z německé a švédské ligy či zámořských soutěží, ale i se Znojma, se kterým si v ročníku 2018/19 zahrál mezinárodní EBEL.

„Patrik nás svými výkony přesvědčil o tom, že jsme ho v týmu chtěli i pro extraligové zápasy. Preferovali jsme dvouletý kontrakt, na kterém jsme se s ním nakonec dohodli," pochvaluje si hlavní trenér a sportovní manažer Energie Martin Pešout s tím, že Parkkonen bude na startu nového ročníku extraligy jediným cizincem v kádru.

Jako Pastrňák! Do kotle mezi fanoušky vyrazila i další hokejová osobnost

Start nejvyšší soutěže se naopak nebude týkat jiného obránce, jenž v létě zamířil do Karlových Varů. Třiadvacetiletý Lukáš Doudera, který v extralize odehrál už téměř 200 zápasů za Třinec, Litvínov a Vítkovice, míří na hostování do Třebíče. Západočeši však jeho služeb můžou díky střídavým startům v průběhu sezony kdykoliv využít.

škv, Sport.cz

  Plzeň - Sparta zítra 13:00
20210919T13:00:00+0200
Sparta vs. Plzeň
Sparta vs. Plzeň
Sparta
Plzeň
  Kladno - Litvínov zítra 13:30
20210919T13:30:00+0200
Kladno vs. Litvínov
Kladno vs. Litvínov
Kladno
Litvínov

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..